iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Rządowa kasa pójdzie na lecznicę i drogi

Niespełna 16 mln zł otrzymał dotacji z rządowej puli samorząd powiatu ostrowskiego. 1/3 środków wesprze funkcjonowanie ostrowskiego szpitala w kwestii poprawy warunków diagnostyki i leczenia pacjentów w związku z Covid-19.

- Chciałabym podziękować panu dyrektorowi oraz całemu zespołowi medycznemu ostrowskiego szpitala za wykonaną pracę, za systematyczną troskę i włączanie się w działania, które efektywnie wzmacniają poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostrowskiego. To szpital, który bardzo aktywnie włączył się w walkę z epidemią koronawirusa - powiedziała Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

Kasa w wysokości niemal 5 mln zł przeznaczona zostanie m.in. remont oddziałów izolacyjnych, modernizację sieci gazów medycznych, modernizację sieci energetycznej oraz wodno-kanalizacyjnej.

- Niestety, infrastruktura szpitalna nie nadąża za ilością pacjentów, którzy są leczeni na oddziałach izolacyjnych. Oczywiście z tych pieniędzy zostanie kupiona aparatura medyczna. Będą to: cyfrowy aparat RTG, aparat USG, cała ilość dodatkowego sprzętu typu optiflow, kardiomonitory, pompy infuzyjne, która uzupełni naszą bazę sprzętową – poinformował Dariusz Bierła, dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowskim samorządowcom przekazano także symboliczny czek na kwotę 11 mln zł, na dofinansowanie powiatowych inwestycji drogowych m.in. remont drogi Rososzyca – Wielowieś, Łąkociny – Janków Zaleśny oraz nawierzchni drogi w Biskupicach Ołobocznych.

- W imieniu starosty, zarządu powiatu chciałbym podziękować za przekazane środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remonty i modernizacje dróg. Dla naszego powiatu, który ma ponad 500 km dróg do utrzymania jest to znacząca pomoc – przyznał Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również