iOstrowWlkp.pl reklamy
Powiat ostrowski

Rząd sypnął kasą na "powiatówki"

Ponad 8,5 mln zł pozyskał powiat ostrowski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Kasę w postaci promes "przywiózł" wojewoda wielkopolski - Michał Zieliński. Środki finansowe zostaną zaś spożytkowane na modernizację drogi w Biskupicach Ołobocznych oraz Rososzyca - Wielowieś. 
 
- Przygotowane przez nas wnioski o dofinansowanie zostały wcześniej dobrze oceniony na szczeblu wojewódzkim i znalazły się wysoko na liście rankingowej. Podpisanie umowy oznacza, że mogą zostać uruchomione - powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.
 
Lwia część dofinansowania przeznaczona zostanie na przebudowę sześciokilometrowego odcinka drogi Rososzyca - Wielowieś. Jest to inwestycja dwuletnia, w której partycypuje gmina Sieroszewice, przekazując rocznie na zadanie około 500 tys. zł. Poza poprawą stanu nawierzchni powstaną powstaną także dodatkowe elementy infrastruktury drogowej m.in. sygnalizacja świetlna czy oznaczenie przejść dla pieszych.
 
- Przetarg na to zadanie ogłosiliśmy już połowie lutego. Przystępując wcześniej do tych procedur uzyskaliśmy znacznie korzystniejszą cenę niż zakładał to kosztorys, a ponadto, teraz po podpisaniu dokumentów wykonawca może wchodzić na plac budowy. To skróci czas realizacji tej potrzebnej inwestycji – przekonywał starosta ostrowski, Paweł Rajski.
 
Z kolei w Biskupicach Ołobocznych (gmina Nowe Skalmierzyce), położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.
 
(alf)
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI