iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Ruszyły roboty w schronisku dla bezdomnych zwierząt

Rozpoczęły się prace w ostrowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Modernizacja wraz z przebudową i rozbudową Międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim to koszt blisko 6 mln złotych. Projekt był szeroko konsultowany ze wszystkimi ostrowskimi środowiskami pro-zwierzęcymi.

- Schronisko zmieni się nie do poznania. Jedyne co zostanie to kilka ścian. Obiekt czeka modernizacja, przebudowa i rozbudowa. Zakres prac jest bardzo szeroki. Przede wszystkim wymienione zostaną sieci elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Zamontujemy panele fotowoltaiczne, a budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. Na nowo zagospodarujemy plac, co oznacza również nasadzenia drzew i krzewów. Powstanie tu także wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, oraz utwardzony parking, którego dzisiaj nie ma i drogi - wylicza Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach inwestycji dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń, których obecnie tak brakuje. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

 

- Zwierzęta zostały zabezpieczone i są pod stałym nadzorem pracowników schroniska. Koty i chore czworonogi znalazły ciepły kąt w specjalnych kontenerach, gdzie zostały przeniesione na czas realizacji inwestycji. Perspektywa niemal zupełnie nowego schroniska bardzo nas cieszy. Te zmiany są bardzo potrzebne, a dzięki nim będziemy mogli zaopiekować się bezdomnymi zwierzętami lepiej i sprawniej - podkreśla Agnieszka Nowicka, kierownik ostrowskiego schroniska.

 

Obecnie w ostrowskim schronisku dla zwierząt przebywa 170 psów i 18 kotów. Po zakończeniu inwestycji, będzie w nim mogło znaleźć schronienie do 400 zwierząt. Modernizacja w całości finansowana jest z budżetu Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wiosnę 2024 roku.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI