iOstrowWlkp.pl reklamy
Daniszyn

Ruszyły roboty na "Zapłociu"

Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
W Daniszynie ruszyła budowa drogi, potocznie przez mieszkańców nazywana "Zapłocie". To II etap prac. W ramach inwestycji droga na odcinku prawie 200 metrów bieżących zyska asfaltową nawierzchnię i odwodnienie. Zakończenie prac zaplanowano na koniec sierpnia tego roku.

Inwestycja rozpoczęła się od prac rozbiórkowych ziemnych. Teraz przyszedł czas na montaż krawężników i wpustów deszczowych. Droga na całej długości będzie asfaltowa wraz z wjazdami na posesje. Dodatkowo pobocza wykonane będą z kostki brukowej. W sumie inwestycja kosztować będzie 200 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

- Wykorzystujemy pogodę i nie czekamy na wiosnę. Dziś w Gminie Ostrów Wielkopolski prowadzonych jest kilka drogowych inwestycji, to m.in.: Daniszyn. Zakończyliśmy budowę ulicy Ogrodowej w Gorzycach Wielkich. Bardzo dobrze prowadzona jest przebudowa drogi gminnej Karski - Czekanów. Dodatkowo w Topoli Małej udało się wybudować oświetlenie uliczne na jednej z bocznych, gminnych dróg.  Jak na miesiące zimowe to naprawdę sporo inwestycji drogowych. Wszystko dzięki łagodnej i ciepłej zimie. - podkreśla Antoni Hadryś, z-ca wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

 

 
Źródło: ostrowwielkopolski.pl/Anna Woźnica

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również