iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ruszyło głosowanie na zadania w ramach OBO

Rozpoczęło się głosowanie na zadania w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego i wybór najlepszych projektów. Potrwa do końca listopada.

Głosować można przez Internet za pośrednictwem dedykowanej platformy oraz tradycyjnie w Urzędzie Miejskim oraz w Ostrowskim Centrum Kultury.

- Ostrowianie! Przed nami ważny moment. Teraz nastał czas wyboru tych zadań, które zrealizujemy w kolejnym roku. Na Wasze projekty przeznaczamy milion złotych, ale to Wy musicie zdecydować, który z nich będą tymi zwycięskimi. Ja trzymam kciuki za każdy z Waszych 128 pomysłów na Ostrów Wielkopolski! - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Każdemu mieszkańcowi przysługuje prawo do wypełnienia jednej karty do głosowania elektronicznej lub papierowej, na której wskazuje: jedno zadanie ogólnomiejskie duże, jedno zadanie ogólnomiejskie małe, jedno zadanie edukacyjne, jedno zadanie rewitalizacyjne. Na karcie do głosowania należy wskazać numery popieranych zadań.

 

W ósmej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego poddanych pod głosowanie zostanie 128 projektów mieszkańców: 34 zadania duże, 44 zadań małych, 27 zadań rewitalizacyjnych oraz 23 zadania edukacyjne.

Na realizację zwycięskich zadań przeznaczono milion złotych. Zwycięskie zadania zrealizowane zostaną w przyszłym roku. Na portalu ostrow.konsultacjejest.pl można szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi projektami.

 

Więcej informacji na temat procedury głosowania w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego pod adresem: www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również