W bogatej ofercie edukacyjnej, tegoroczni maturzyści znajdą kierunki techniczne, tj.: informatyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, transport, inżynieria środowiska i technologia chemiczna (studia inżynierskie) oraz kierunki medyczne, tj.: fizjoterapia (jednolite studia magisterskie) i pielęgniarstwo (studia licencjackie).
W 2019 roku na mocy decyzji ministra nauki i szkolnictwa wyższego, uczelnia uzyskała uprawnienia do prowadzenia kształcenia na 2 nowych kierunkach studiów, tj.: bezpieczeństwo wewnętrzne (studia licencjackie) oraz analityka bezpieczeństwa (studia inżynierskie), a w styczniu 2020 roku otrzymała akredytację do prowadzenia studiów pierwszego stopnia, na kierunku pielęgniarstwo w Filii Uczelni w Krotoszynie.
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK AKADEMICKI 2020/2021
STUDIA INŻYNIERSKIE
STUDIA LICENCJACKIE
JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE
STUDIA PODYPLOMOWE
FILIA UCZELNI W KROTOSZYNIE
DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W PWSZ GNIEZNO?
1. Uczelnia inwestuje w młode talenty
Mając na uwadze aspiracje studentów, rozwój kompetencji zawodowych, pasji naukowych, językowych i sportowych, z roku na rok uczelnia podejmuje działania, dzięki którym studiowanie w PWSZ Gniezno staje się przyjemnością:
2. PWSZ Gniezno w czołówce polskich uczelni
O wysokich kwalifikacjach absolwentów PWSZ Gniezno oraz znikomym ich bezrobociu świadczą również nagrody i wyróżnienia przyznawane uczelni w rankingach szkół wyższych oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, m.in. w projekcie „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”, w którym to w 2018, 2019 i w 2020 roku - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, znalazła się na 1. miejscu listy rankingowej i już po raz trzeci, otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 1 miliona złotych na doskonalenie jakości procesu kształcenia.
3. Uczelnia kształci praktyków i specjalistów
Na wszystkich kierunkach studiów realizowany jest praktyczny profil kształcenia, co oznacza, że PWSZ w Gnieźnie na bieżąco monitoruje aktualne trendy w gospodarce i zmiany zachodzące na rynku pracy oraz współpracuje z największymi firmami w województwie wielkopolskim i w województwach ościennych. Przedmiotem tej współpracy są m.in.: praktyki i staże studenckie, wizyty studyjne w zakładach produkcyjnych oraz wspólne projekty i innowacyjne tematy prac dyplomowych, poruszające zagadnienia służące rozwiązywaniu istotnych dla miasta i regionu problemów. Takie podejście do procesu kształcenia powoduje, że pracodawcy pozyskują do pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z wdrożeniem nowych kadr, a wielu studentów PWSZ w Gnieźnie znajduje zatrudnienie w zawodzie już w czasie trwania nauki na studiach!
4. Rozwija współpracę międzynarodową
Niewątpliwie atutem uczelni, jest również doskonale rozwinięta współpraca międzynarodowa umożliwiająca studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, odbycie części studiów i praktyk zawodowych za granicą. Na chwilę obecną, studenci PWSZ w Gnieźnie studiują i praktykują w: Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Niemczech oraz na Malcie, Litwie i Łotwie.
Poprzednia
Następna