iOstrowWlkp.pl reklamy
Edukacja

RUSZYŁA REKRUTACJA - STUDIA W PWSZ GNIEZNO!

2020-05-12 09:05:00
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, to uczelnia, która już od ponad 15 lat kształci studentów na studiach inżynierskich, licencjackich i magisterskich.

W bogatej ofercie edukacyjnej, tegoroczni maturzyści znajdą kierunki techniczne, tj.: informatykazarządzanie i inżynieria produkcjitransport, inżynieria środowiska i technologia chemiczna (studia inżynierskie) oraz kierunki medyczne, tj.: fizjoterapia (jednolite studia magisterskie) i pielęgniarstwo (studia licencjackie).

 

W 2019 roku na mocy decyzji ministra nauki i szkolnictwa wyższego, uczelnia uzyskała uprawnienia do prowadzenia kształcenia na 2 nowych kierunkach studiów, tj.: bezpieczeństwo wewnętrzne (studia licencjackie) oraz analityka bezpieczeństwa (studia inżynierskie), a w styczniu 2020 roku otrzymała akredytację do prowadzenia studiów pierwszego stopnia, na kierunku pielęgniarstwo w Filii Uczelni w Krotoszynie.

 

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK AKADEMICKI 2020/2021

 

 

 STUDIA INŻYNIERSKIE  

 • INFORMATYKA -  studia I stopnia (ST, NST)
  specjalność: systemy informatyczne 
 • ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI -  studia I stopnia (ST, NST)
  specjalność: systemy zarządzania i marketingu
 • TRANSPORT -  studia I stopnia (ST, NST)
  specjalności: logistyka i technologia transportu, specjalista transportu kolejowego, infrastruktura transportu lądowego
 • TECHNOLOGIA CHEMICZNA -  studia I stopnia (ST)
  specjalności: materiały polimerowe, chemia kosmetyczna
 • INŻYNIERIA ŚRODOWISKA - studia I stopnia (ST)
 • ANALITYKA BEZPIECZEŃSTWA - studia I stopnia (ST)

 

 STUDIA LICENCJACKIE 

 • PIELĘGNIARSTWO - studia I stopnia (ST)
 • BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - studia I stopnia (ST)

 

 JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE 

 • FIZJOTERAPIA - jednolite studia magisterskie (ST)

 

 STUDIA PODYPLOMOWE 

 • ANALIZA INFORMACJI - dla osób z dyplomem ukończenia studiów I lub II stopnia

 

 FILIA UCZELNI W KROTOSZYNIE 

 • PIELĘGNIARSTWO - studia I stopnia (ST)

 

 

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W PWSZ GNIEZNO?

 

 

1. Uczelnia  inwestuje w młode talenty

 

Mając na uwadze aspiracje studentów, rozwój kompetencji zawodowych, pasji naukowych, językowych i sportowych, z roku na rok uczelnia podejmuje działania, dzięki którym studiowanie w PWSZ Gniezno staje się przyjemnością:

 • przyszli inżynierowie rozpoczynają studia z laptopem
 • pielęgniarkom oferowane są płatne (ponadprogramowe) praktyki zawodowe
 • studentom ceniącym indywidualność i chęć zdobywania doświadczenia zawodowego już w czasie studiów - proponowane są studia dualne
 • na przebojowych i ciekawych świata - czekają studia i praktyki za granicą
 • studenckie kieszenie, wspierane są bogatym pakietem stypendialnym

 

2. PWSZ Gniezno w czołówce polskich uczelni

 

 

O wysokich kwalifikacjach absolwentów PWSZ Gniezno oraz znikomym ich bezrobociu świadczą również nagrody i wyróżnienia przyznawane uczelni w rankingach szkół wyższych oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, m.in. w projekcie „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”, w którym to w 2018, 2019 i w 2020 roku - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, znalazła się na 1. miejscu listy rankingowej i już po raz trzeci, otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 1 miliona złotych na doskonalenie jakości procesu kształcenia.

 

 

3. Uczelnia kształci praktyków i specjalistów

 

 

Na wszystkich kierunkach studiów realizowany jest praktyczny profil kształcenia, co oznacza, że PWSZ w Gnieźnie na bieżąco monitoruje aktualne trendy w gospodarce i zmiany zachodzące na rynku pracy oraz współpracuje z największymi firmami w województwie wielkopolskim i w województwach ościennych. Przedmiotem tej współpracy są m.in.: praktyki i staże studenckie, wizyty studyjne w zakładach produkcyjnych oraz wspólne projekty i innowacyjne tematy prac dyplomowych, poruszające zagadnienia służące rozwiązywaniu istotnych dla miasta i regionu problemów. Takie podejście do procesu kształcenia powoduje, że pracodawcy pozyskują do pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z wdrożeniem nowych kadr, a wielu studentów PWSZ w Gnieźnie znajduje zatrudnienie w zawodzie już w czasie trwania nauki na studiach!

 

 

 4. Rozwija współpracę międzynarodową

 

 

Niewątpliwie atutem uczelni, jest również doskonale rozwinięta współpraca międzynarodowa umożliwiająca studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, odbycie części studiów i praktyk zawodowych za granicą. Na chwilę obecną, studenci PWSZ w Gnieźnie studiują i praktykują w: Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Niemczech oraz na Malcie, Litwie i Łotwie.
 

 

 Czytaj również