iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ruszyła budowa II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej

2022-07-25 12:07:00

Jest to ponad 600 m nowej drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do włączenia w pas drogowy ulicy Torowej.


- Rozpoczęliśmy II etap budowy Północnej Ramy Komunikacyjnej. Aktualnie trwają tu prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycje, wykonano korytowanie, czyli zdjęto warstwę wierzchnią ziemi pod drogę i wymieniono grunt. Na ukończeniu jest budowa kanalizacji deszczowej. Lada moment rozpoczną się również prace na ulicy Torowej - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

 

II etap to ponad 600 m nowej drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do włączenia w pas drogowy ulicy Torowej. Przebudowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Torowa. Efektem inwestycji będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo rowerowe, nowe oświetlenie drogowe, przebudowa istniejących i budowa nowych zjazdów, odwodnienie dróg, a także budowa i rozbudowa 8 skrzyżowań z ulicami Grunwaldzką, Mazurską, Czesława Niemena, Daleką, Krótką, Skrytą, Północną, Limanowskiego.

 

- Projekt zakładał oszczędzanie roślinności, która rośnie w  wytyczonym korytarzu drogowym. Natomiast my nanosimy jeszcze dodatkowe korekty i staramy się zostawić jak najwięcej drzew podczas realizacji inwestycji - dodaje dyrektor Marcin Wieruchowski.

 

Pierwszy etap Północnej Ramy Komunikacyjnej objął rozbudowę skrzyżowania przy Galerii Ostrovia, w ciągu Alei Słowackiego do ulicy Grunwaldzkiej. Ta część Ramy została oddana do użytku w 2020 roku. Jej drugi etap, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończymy w październiku 2023 roku.

 

- Północna Rama Komunikacyjna to bardzo duże zadanie o znaczeniu strategicznym dla naszego miasta. Dwa lata temu oddaliśmy mieszkańcom pierwszą część tej inwestycji, dziś ruszyliśmy z kolejnym jej etapem. Rama pozwoli na przekierowanie ruchu i odciążenie, nadal przeciążonej ulicy Limanowskiego, ale i Osiedla Wenecja i tej części miasta. Koszt tego zadania to ponad 18 mln złotych, ale aż 14 mln złotych to pozyskane dofinansowanie - podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Koszt inwestycji to ponad 18 mln złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych to ponad 14 mln złotych.

II etap Północnej Ramy Komunikacyjnej realizuje firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza, która wygrała przetarg.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK