iOstrowWlkp.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Ruszają Dni Karpia. Będzie się działo!

Dni Karpia to jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość Doliny Baryczy. Zapraszamy po raz 16. do regionu, którego tradycje rybackie sięgają 800 lat. W 2021 nasi partnerzy – przedsiębiorcy, samorządy i organizacje, prześcigając się w pomysłach na uatrakcyjnienie oferty, zaplanowali ponad 85 wydarzeń plenerowych, aktywnych, wędkarskich, edukacyjnych i kulinarnych, odbywających się przez 11 tygodni od września do listopada.

Podczas Dni Karpia we wrześniu, październiku i listopadzie można aktywnie spędzić czas, zabrać dzieci, zaprosić znajomych, spotkać się z rodziną – ponad 80% wydarzeń jest szczególnie przyjaznym rodzinom! Jesienne weekendy nigdzie nie są tak piękne i bogate w atrakcje jak w Dolinie Baryczy. Specjalnie dla spragnionych przygody, świeżego powietrza, spektakularnych przelotów ptaków stworzyliśmy harmonogram weekendowy wydarzeń. W Edycji 2021 jest sporo NOWOŚCI.

 

1. Nowości kulinarne (Oprócz kolacji rybnych oferujemy) Talerz RYBNYCH rozmaitości – zestaw degustacyjny potraw z ryb - TYLKO dla Ciebie, TYLKO na Dniach Karpia, TYLKO w październiku, TYLKO w tygodniu. Zapraszają laureaci konkursu kulinarnego Mistrz Karpia: Gospoda „8 Ryb” Stawy Milickie w Rudzie Sułowskiej, Karczma „Górecznik” w Antoninie, Restauracja „Hubertówka” w Nowym Zamku, Restauracja „Lido” w Antoninie, Restauracja „Parkowa” w Miliczu, Restauracja „W starym Młynie” w Niesułowicach.

 

2. Nowości kulinarne  - RYBA NA WYNOS – Pasztet, pulpety czy marynaty czyli Karp w dobrym towarzystwie, przyrządzony na wiele sposobów czeka jako danie na wynos  w wielu restauracjach.

 

3. W tym roku również Dni Karpia będą dostępne w aplikacji mobilnej Dolina Baryczy. Aplikacja to przewodnik                i karta lojalnościowa w jednym. W aplikacji zbiera się punkty przy atrakcjach turystycznych a wymienia w punktach komercyjnych na obszarze Doliny Baryczy, które zaproponują kupony promocyjne. Dodatkowo podczas Dni Karpia w miejscach wydarzeń można będzie zdobyć aż 15 dodatkowych punktów (standardowo przy atrakcjach jest 5 pkt).

 

4. Konkurs na „Kolorowym Szlaku Karpia” – zapraszamy do zabawy i do zbierania pieczątek na mapce Kolorowy Szlak Karpia lub łapania punktów w aplikacji przy kolorowym karpiu. Karpi jest 30 szt. i wyznaczają miejsca atrakcyjne w Dolinie Baryczy.

 

5. Wybierając wydarzenie na Dniach Karpia można zaplanować pobyt w Dolinie Baryczy na dłużej. W tym roku pomoże w tym przewodnik „Odkryj Dolinę Baryczy”. To 200 stronicowa publikacja zawierająca około 450 zdjęć, 70 map poglądowych, 71 opisów miejsc atrakcji turystycznych, 19 ścieżek przyrodniczych, 61 opisanych szlaków, propozycje dla rodzin z dziećmi, aktywnych turystów.

 

Zwiedzenie Doliny Baryczy można zacząć od udziału w zawodach wędkarskich, spływie kajakiem czy rajdzie rowerowym, zakończyć kolacją rybną lub tańcem i śpiewem na imprezie plenerowej, a rano wziąć udział w przejażdżce bryczką lub udać się na spacer z ornitologiem. Zapraszamy do poznawania smaków i korzystania z usług turystycznych Doliny Baryczy – szczególnie polecamy te wyróżnione znakiem Dolina Baryczy Poleca. Znak pozwoli  odnaleźć ofertę najwyższej jakości, tworzoną przez ludzi z pasją.

 

Nie znamy takiej drugiej imprezy w Polsce, która by oferowała dla każdego uczestnika nagrodę – a na Dniach Karpia tak jest. Akcja NAGRODObranie polega na tym, że każdy, kto zakupi bilet na wydarzenie płatne lub odbierze bon na wydarzeniu bezpłatnym może wybrać w systemie internetowym nagrodę. Do puli nagród, oprócz koszulek, kubków termicznych, breloków, magnesów z wizerunkiem Dni Karpia, włączyły się  m. in. podmioty oznaczone znakiem Doliny Baryczy Poleca,  gospodarstwa rybackie oferujące karpia – z Możdżanowa, Stawczyka, Rudzie Żmigrodzkie, słoiczki z przetworami rybnymi pochodzące ze Stawów Milickich SA i  Ostoi w Miliczu, zdrowe i ekologiczne kiszonki z Gospodarstwa Rolnego Sznajder, winki i bukiety od pp. Lesiaków, produkty ręcznie szyte od krawcowej „Igiełka” wytłaczane na zimno oleje roślinne z Oleowity, naturalne soki i słodkie jabłka z Gospodarstwa Sadowniczego Dziekan, miody z Gospodarstwa „Gucio”, chleb z piekarni GS w Przygodzicach.

 

 

 

Dni Karpia w liczbach

85 wydarzeń przez 11 tygodni. W tym roku proponujemy 17 nowych wydarzeń, NAGRODY dla KAŻDEGO, to ponad 60 tys. odwiedzających turystów i mieszkańców, ponad 5 tys. sprzedawanych biletów, ponad 100 wystawców producentów i gastronomii lokalnych oferujących smaczne przekąski i zdrowe produkty na  licznych imprezach, ponad 30 organizatorów realizujących poszczególne imprezy, ponad 60%  uczestniczy w wydarzeniach kolejny raz,  78 % ankietowanych oceniło (w zeszłym roku) najwyżej wydarzenie na którym uczestniczyło, osoby odwiedzające to w większości:  osoby 35+; z wykształceniem wyższym, z województw Dolnośląskiego i Wielkopolskiego, śląskiego, mazowieckiego.

Źródło: *Artykuł partnera

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również