iOstrowWlkp.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Ruszają Dni Karpia. Będzie się działo!

2021-08-27 08:08:00
Dni Karpia to jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość Doliny Baryczy. Zapraszamy po raz 16. do regionu, którego tradycje rybackie sięgają 800 lat. W 2021 nasi partnerzy – przedsiębiorcy, samorządy i organizacje, prześcigając się w pomysłach na uatrakcyjnienie oferty, zaplanowali ponad 85 wydarzeń plenerowych, aktywnych, wędkarskich, edukacyjnych i kulinarnych, odbywających się przez 11 tygodni od września do listopada.

Podczas Dni Karpia we wrześniu, październiku i listopadzie można aktywnie spędzić czas, zabrać dzieci, zaprosić znajomych, spotkać się z rodziną – ponad 80% wydarzeń jest szczególnie przyjaznym rodzinom! Jesienne weekendy nigdzie nie są tak piękne i bogate w atrakcje jak w Dolinie Baryczy. Specjalnie dla spragnionych przygody, świeżego powietrza, spektakularnych przelotów ptaków stworzyliśmy harmonogram weekendowy wydarzeń. W Edycji 2021 jest sporo NOWOŚCI.

 

1. Nowości kulinarne (Oprócz kolacji rybnych oferujemy) Talerz RYBNYCH rozmaitości – zestaw degustacyjny potraw z ryb - TYLKO dla Ciebie, TYLKO na Dniach Karpia, TYLKO w październiku, TYLKO w tygodniu. Zapraszają laureaci konkursu kulinarnego Mistrz Karpia: Gospoda „8 Ryb” Stawy Milickie w Rudzie Sułowskiej, Karczma „Górecznik” w Antoninie, Restauracja „Hubertówka” w Nowym Zamku, Restauracja „Lido” w Antoninie, Restauracja „Parkowa” w Miliczu, Restauracja „W starym Młynie” w Niesułowicach.

 

2. Nowości kulinarne  - RYBA NA WYNOS – Pasztet, pulpety czy marynaty czyli Karp w dobrym towarzystwie, przyrządzony na wiele sposobów czeka jako danie na wynos  w wielu restauracjach.

 

3. W tym roku również Dni Karpia będą dostępne w aplikacji mobilnej Dolina Baryczy. Aplikacja to przewodnik                i karta lojalnościowa w jednym. W aplikacji zbiera się punkty przy atrakcjach turystycznych a wymienia w punktach komercyjnych na obszarze Doliny Baryczy, które zaproponują kupony promocyjne. Dodatkowo podczas Dni Karpia w miejscach wydarzeń można będzie zdobyć aż 15 dodatkowych punktów (standardowo przy atrakcjach jest 5 pkt).

 

4. Konkurs na „Kolorowym Szlaku Karpia” – zapraszamy do zabawy i do zbierania pieczątek na mapce Kolorowy Szlak Karpia lub łapania punktów w aplikacji przy kolorowym karpiu. Karpi jest 30 szt. i wyznaczają miejsca atrakcyjne w Dolinie Baryczy.

 

5. Wybierając wydarzenie na Dniach Karpia można zaplanować pobyt w Dolinie Baryczy na dłużej. W tym roku pomoże w tym przewodnik „Odkryj Dolinę Baryczy”. To 200 stronicowa publikacja zawierająca około 450 zdjęć, 70 map poglądowych, 71 opisów miejsc atrakcji turystycznych, 19 ścieżek przyrodniczych, 61 opisanych szlaków, propozycje dla rodzin z dziećmi, aktywnych turystów.

 

Zwiedzenie Doliny Baryczy można zacząć od udziału w zawodach wędkarskich, spływie kajakiem czy rajdzie rowerowym, zakończyć kolacją rybną lub tańcem i śpiewem na imprezie plenerowej, a rano wziąć udział w przejażdżce bryczką lub udać się na spacer z ornitologiem. Zapraszamy do poznawania smaków i korzystania z usług turystycznych Doliny Baryczy – szczególnie polecamy te wyróżnione znakiem Dolina Baryczy Poleca. Znak pozwoli  odnaleźć ofertę najwyższej jakości, tworzoną przez ludzi z pasją.

 

Nie znamy takiej drugiej imprezy w Polsce, która by oferowała dla każdego uczestnika nagrodę – a na Dniach Karpia tak jest. Akcja NAGRODObranie polega na tym, że każdy, kto zakupi bilet na wydarzenie płatne lub odbierze bon na wydarzeniu bezpłatnym może wybrać w systemie internetowym nagrodę. Do puli nagród, oprócz koszulek, kubków termicznych, breloków, magnesów z wizerunkiem Dni Karpia, włączyły się  m. in. podmioty oznaczone znakiem Doliny Baryczy Poleca,  gospodarstwa rybackie oferujące karpia – z Możdżanowa, Stawczyka, Rudzie Żmigrodzkie, słoiczki z przetworami rybnymi pochodzące ze Stawów Milickich SA i  Ostoi w Miliczu, zdrowe i ekologiczne kiszonki z Gospodarstwa Rolnego Sznajder, winki i bukiety od pp. Lesiaków, produkty ręcznie szyte od krawcowej „Igiełka” wytłaczane na zimno oleje roślinne z Oleowity, naturalne soki i słodkie jabłka z Gospodarstwa Sadowniczego Dziekan, miody z Gospodarstwa „Gucio”, chleb z piekarni GS w Przygodzicach.

 

 

 

Dni Karpia w liczbach

85 wydarzeń przez 11 tygodni. W tym roku proponujemy 17 nowych wydarzeń, NAGRODY dla KAŻDEGO, to ponad 60 tys. odwiedzających turystów i mieszkańców, ponad 5 tys. sprzedawanych biletów, ponad 100 wystawców producentów i gastronomii lokalnych oferujących smaczne przekąski i zdrowe produkty na  licznych imprezach, ponad 30 organizatorów realizujących poszczególne imprezy, ponad 60%  uczestniczy w wydarzeniach kolejny raz,  78 % ankietowanych oceniło (w zeszłym roku) najwyżej wydarzenie na którym uczestniczyło, osoby odwiedzające to w większości:  osoby 35+; z wykształceniem wyższym, z województw Dolnośląskiego i Wielkopolskiego, śląskiego, mazowieckiego.

Źródło: *Artykuł partnera


Czytaj również