iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Ruszają darmowe konsultacje logopedyczne

2021-01-11 13:01:00

Ruszają zapisy na darmowe konsultacje logopedyczne dla najmłodszych ostrowian. To jedno ze zwycięskich zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos na to zadanie oddało 659 ostrowian.

Zadanie „Mówię ładnie i poprawnie - darmowe konsultacje logopedyczne z mgr Agatą Jarczyńską dla dzieci od urodzenia do 10 roku życia” to jedno z 14 pomysłów wśród zadań rewitalizacyjnych zgłoszonych w ostatniej edycji OBO.  Zagłosowało na nie 659 mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość zadania to 19 956 złotych. To jedno ze zwycięskich zadań rewitalizacyjnych OBO, czyli realizowanych na obszarze miejskiej rewitalizacji.

- To miłe, że ostrowianie dbają o siebie nawzajem. Świadczy o tym właśnie ten pomysł, który znalazł się wśród zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, a na który swój głos oddało wielu mieszkańców. Dzięki temu wsparciu możemy nie tylko uczyć nasze dzieci mówić ładnie i poprawnie, ale i zapobiegać wadom wymowy u najmłodszych  – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Konsultacje logopedyczne ruszą w drugiej połowie stycznia i potrwają do 25 czerwca. Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 11:00 do 17:00, pod numerem telefonu 660 510 242.

Porad będzie udzielała logopeda Agata Jarczyńska w Ostrowskim Centrum Aktywności Lokalnej przy Alei Powstańców Wielkopolskich 14a (wejście od strony Konkatedry).

- Nigdy nie jest za wcześnie na konsultację logopedyczną. Im szybciej rodzic zgłosi się ze swoim dzieckiem do logopedy, tym lepiej możemy mu pomóc i zapobiec problemom z dalszym rozwojem. Objawami, które mogą wskazywać na potrzebę takiej wizyty, już u niemowlaków, są ulewanie, kolki, tzw. klikanie, cmokanie podczas picia lub, gdy chce cały czas być przy mamie i pić, a także gdy mleko wylewa się kącikami ust. Inne objawy mogą pojawić się przy rozszerzaniu diety dziecka – dławienie, krztuszenie,  brak apetytu – wylicza Agata Jarczyńska, logopeda

Konsultacje, diagnozy i terapie logopedyczne skierowane są do dzieci od urodzenia do 10 roku życia. Z wizytą nie powinni zwlekać rodzice niemowląt mających skrócone wędzidełko, ciągle otwarta buzię, a także kłopot ze ssaniem piersi/butelki i rozszerzeniem diety. Spotkania skierowane są także do dzieci do 10 roku życia, których mowa niepokoi rodziców, dzieci, które mówią niewyraźnie, nie wymawiają niektórych głosek lub mówią niewiele jak na swój wiek.

Celem realizacji zadania jest rozpowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki logopedycznej, ale przede wszystkim łatwiejszy dostęp do logopedy dla dzieci, które takiej pomocy potrzebują w celu wyeliminowania ewentualnych wad wymowy.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl