iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Rusza remont w SP 9

2019-04-18 08:04:00

W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych związanych z wymianą instalacji wodno–sanitarnej oraz elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 9.

Umowę na realizację inwestycji podpisała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz przedstawiciel firmy Tech-Fen z Nowych Skalmierzyc, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg. Wystartowały w nim trzy podmioty, a najkorzystniejszą ofertę o wartości 1 574 400 złotych złożyła właśnie firma z Nowych Skalmierzyc. Prezydent podpisała także umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego. Przetarg wygrał Zakład Inwestycji Budownictwa Ogólnego Karol Tomicki, którego oferta opiewała na 8 000 zł. Prace budowlane ruszą w najbliższych dniach.

- Aż do końca roku szkolnego, kiedy w budynku szkolnym przebywać mogą uczniowie, wykonawca będzie prowadził prace na podstawie harmonogramu ustalonego z dyrekcją jednostki – w wydzielonych dniach lub konkretnych godzinach. Po rozpoczęciu wakacji będą mogły być one prowadzone już przez cały dzień. Wykonawca musi zagwarantować uczniom, nauczycielom i rodzicom bezpieczny dostęp do obiektu w czasie, gdy prowadzone będą zajęcia – mówi prezydent Ostrowa. 

W miejskim budżecie przeznaczono na ten cel 900 000 zł, jednak ze względu na złożone przez oferentów propozycje, należało zwiększyć środki o brakującą kwotę. Wszystko po to, by zakończyć inwestycje przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

Jako pierwsze rozpoczną się roboty budowlane – prace przygotowawcze, rozbiórkowe, utylizacja gruzu. Wykonane zostaną ściany wewnętrzne i podwieszane sufity, kabiny sanitarne, wentylacja, wymienione będą okna i drzwi. Etap prac sanitarnych to wykonanie wewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, sanitarnej oraz ciepłej wody użytkowej. Wymieniona zostanie też armatura centralnego ogrzewania. W ramach prac elektrycznych przebudowana będzie tablica główna oraz wewnętrzne rozdzielnie elektryczne. Wymienione będą przewody, osprzęt i oprawy oświetleniowe.

- Prace ruszą już w najbliższych dniach i muszą zakończyć się do 30 sierpnia tego roku, tak, by uczniowie mogli po powrocie z wakacji korzystać z wyremontowanych łazienek – dodaje prezydent miasta.

 

 Fotorelacja

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl