iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Szkółka roślin ozdobnych Bielawni

Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama SMOK AUDIO


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wlkp.

Rusza budowa kompleksu sportowego "Za parowozownią"

2021-07-13 07:07:00

Na zdegradowanym terenie w rejonie ulic Okólnej, Składowej i Kilińskiego powstanie m.in. boisko ze sztuczną i naturalną nawierzchnią.

Prace budowlane związane z I etapem budowy centrum sportowo–treningowego "Za parowozownią" w Ostrowie Wlkp. realizować będzie warszawska firma "Gardenia Sport". Inwestycja warta jest niemal 5 mln 500 tys. zł a młodzi ostrowscy piłkarze będą mogli korzystać z obiektu już w przyszłym roku.

 

- Tak, jak zapowiadaliśmy, kultowy, jednak mocno zdegradowany ostrowski stadion będzie zmieniał się w nowoczesne centrum treningowe. Zastosowane tu rozwiązania wykorzystywane są w tego typu obiektach przez największe krajowe kluby piłkarskie. Interesowaliśmy się nimi, ponieważ chcieliśmy, by stadion „Za parowozownią” spełniał najwyższe standardy umożliwiające uprawianie sportu naszym młodym sportowcom. Chcemy zapewnić im najlepsze warunki, tak, by ich umiejętności rozwijały się w sposób właściwy i dynamiczny. Chcemy też spełnić ich marzenia o graniu i trenowaniu na pięknym, nowoczesnym obiekcie. Młodzi ostrowscy piłkarze czekają na niego wiele lat – przekonuje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wlkp. 

 

Swoją cegiełkę do powstania centrum dołożyli także trenerzy i działacze klubu Ostrovii 1909, którzy wskazali projektantowi, jakie elementy infrastruktury są potrzebne do odpowiedniego rozwoju piłkarskich talentów. I tak, w pierwszym etapie prac wybudowane zostanie boisko z nawierzchnią syntetyczną wraz z pełną infrastrukturą, instalacja elektryczna, wodociągową, kanalizacja deszczowa i sanitarna a także oświetlenie oraz monitoring. Ponadto teren zostanie w całości ogrodzony.

 

- Projekt zawiera budowę dwóch boisk – jednego z certyfikowaną nawierzchnią sztuczną oraz boiska naturalnego. Rozpoczynamy od tego pierwszego. Finalnie wybudowane zostaną nowe budynki i infrastruktura, w tym trybuny, niezbędne do funkcjonowania obiektu treningowego z prawdziwego zdarzenia. Prace pierwszego etapu ruszą lada dzień. Termin ich wykonania to 12 miesięcy – dodaje Mikołaj Kostka.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim
Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

FACEBOOK iostrowwlkp.pl

Dni Karpia 2021