iOstrowWlkp.pl reklamy
Nowe Skalmierzyce

Rozpoczęły się roboty w obrębie ulicy Mostowej

Zdjęcie: Aleksander Liebert
Rozpoczęła się jedna z większych tegorocznych inwestycji, tj. przebudowa układu drogowego w obrębie ulicy Mostowej w Nowych Skalmierzycach – pomiędzy firmami zlokalizowanymi przy zabytkowym dworcu, a zachodnią częścią terenu przy miejskim stadionie. W ramach przedsięwzięcia powstanie droga wraz z chodnikami a także miejsca postojowe, których realizacja przewidziana jest na ten i na przyszły rok.

Nowa inwestycja usprawni funkcjonowanie zlokalizowanych w tej mocno zatłoczonej okolicy firm podnosząc poziom bezpieczeństwa ruchu oraz zapewniając większy komfort korzystającym z bardzo wąskiego dojazdu. Tym samym odciążymy przestrzeń dla pasażerów i obsługi dworca. Planowany parking przysłuży się także przy okazji organizacji różnych wydarzeń czy to w Starym Kinie czy na Stadionie Miejsko-Gminnym – skomentował inwestycję Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Obecnie realizowana jest budowa około 350 metrów drogi wraz z chodnikami. Na ten cel samorząd Nowych Skalmierzyc przeznaczył 900 tysięcy złotych, z czego ponad 330 tys. zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021. Ponadto niebawem rozpocznie się budowa największego parkingu publicznego w gminie.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również