iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Rozpoczęli rok szkolny z Sierżantem Pyrkiem

2018-09-03 14:35:04
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Dzisiaj, 3 września został zainaugurowany nowy rok szkolny 2018/2019. Nad bezpieczeństwem wszystkich udających się do szkół, czuwają ostrowscy policjanci. Podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W rejonie szkół i przedszkoli pojawił się Sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierżant Pyrek szczególnie dbał o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

Dziś rozpoczął się rok szkolny. Jak co roku policjanci ostrowskiej komendy uczestniczą w działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Służbą patrolową zostały objęte szkoły na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli, gdzie nadzorują przestrzeganie przez uczestników zasad ruchu drogowego. Kontrolują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych. Zadaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

 

W tym ważnym dla najmłodszych dniu, obecny był również Sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierżant Pyrek pomagał najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy, rozdawał elementy odblaskowe oraz życzył bezpiecznej podróży do szkoły i powrotu do domu.

 

W nowym roku szkolnym policjanci będą odwiedzać uczniów i przekazywać im najistotniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich prelekcji uczniowie dowiadują się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Policjanci omawiają również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

 

Policjanci zwracają się z apelem do rodziców, by prowadząc swoje pociechy do szkoły wyraźnie zwracali im uwagę na zagrożenia, jakie pojawiają się na drodze do szkoły - ruchliwe skrzyżowania, sygnalizację świetlną, przyjmowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego, by uczyli swoje dzieci od początku, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU