iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Rozmawiają o bezpieczeństwie i zagrożeniach

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo", odwiedzają placówki oświatowe w powiecie. Podczas spotkań rozmawiają o bezpieczeństwie i zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się dzieci i młodzież.

 

Prowadzone działania mają przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania w domu, miejscu publicznym czy w rejonie drogi.

- W trakcie „lekcji bezpieczeństwa o ruchu drogowym” policjanci rozmawiają z dziećmi jak właściwie powinien zachowywać się pieszy czy rowerzysta. Policjanci uczą najmłodszych jak należy poruszać się do i ze szkoły będąc pieszym, jak właściwie korzystać z fotelików oraz przypominają o prawidłowych zachowaniach poruszając się rowerem - informują funkcjonariusze.

Dodatkowo, podczas spotkań z młodymi ludźmi funkcjonariusze omawiają zagrożenia dotyczące przemocy rówieśniczej, uzależnień, narkomanii oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Ponadto zwracają uwagę na konsekwencje prawne jakie mogą spotkać młode osoby za zachowanie niezgodne z prawem.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI