iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Rozbudowa sali wiejskiej dobiła do końca

O modernizację sali wiejskiej w Sadowiu, od lat apelowali mieszkańcy, a także gospodarz wsi, podobnie jak społeczność pobliskiego Wtórku. Prośby zostały wysłuchane i samorząd gminy Ostrów Wielkopolski rozpisał przetarg na rozbudowę obiektu. Koszt prac wyniósł ponad 1 mln 130 tys. zł i w całości został pokryty z budżetu gminy.

W ramach inwestycji dobudowane zostały nowe pomieszczenia, a te już istniejące gruntownie zmodernizowano. Podłogi wyłożono estetycznymi płytkami, ściany zostały wyrównane i pomalowane na biało. Powstało nowe pomieszczenie chłodni, powiększona została kuchnia. Pojawiły się dodatkowe pomieszczenia socjalne, nowe łazienki i nowoczesna, większa kuchnia. Podczas budowy zastosowano nowy system centralnego ogrzewania i system wentylacji mechanicznej do odzyskiwania ciepła z powietrza dla całego obiektu. W sali brakuje jeszcze tylko wyposażenia.

 

Nowa sala wiejska w Sadowiu pomieści około 150 osób, a korzystać z niej będą także mieszkańcy okolicznego Parczewa czy Wtórku. Na rozbudowie obiektu skorzystała także miejscowa jednostka OSP Sadowie, która wzbogaciła się o nową bramę wjazdową do remizy.


Tagi: sadowie, sala
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również