iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Rozbudowa remizy z rządową dotacją

Zdjęcie: UM Ostrów Wlkp.
Ostrowskim samorządowcom udało się pozyskać 800 tys. zł z puli środków rządowych na modernizację remizy OSP przy Staszica w Ostrowie Wlkp.

Kasa pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast wartość inwestycji, która ruszyła kilka miesięcy temu i realizowana jest w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego, to 1,2 mln zł. Wykonano już stropy i trwają prace murarskie.

 

- Modernizacja i rozbudowa strażnicy przy ulicy Staszica trwa, a postępy prac są zauważalne każdego dnia. To ostrowski wkład w ochronę przeciwpożarową miasta i bezpieczeństwo jego mieszkańców. (...) Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję, szczególnie radnym miejskim, strażakom ochotnikom, a przede wszystkim minister Marlenie Maląg za zainteresowanie budową nowej siedziby OSP oraz kwestiami bezpieczeństwa strażaków ochotników i ostrowian - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 

 

Remiza OSP przy Staszica będzie zupełnie nowym obiektem wpisującym się w rewitalizację ostrowskiego śródmieścia. Budynek posiadał będzie m.in. dwa garaże, szatnię, zaplecze sanitarne i socjalne oraz izbę pamięci, w której kontynuowane będzie kultywowanie historii jednostki. Prace budowlano-remontowe prowadzi ostrowska firma BUDOMAX Mirosławy Zwierz a ich zakończenie zaplanowano na tegoroczną jesień. 

 

- Do modernizacji strażnicy podchodzimy kompleksowo, mówimy bowiem o przebudowie i rozbudowie budynku - pełnej wymianie wszystkich instalacji wewnętrznych, wymieniona zostanie też stolarka drzwiowa i okienna, budynek będzie docieplony i zyska nową elewację. Konieczna jest także wymiana konstrukcji dachu, na którym zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne – wylicza wiceprezydent Ostrowa Wlkp., Mikołaj Kostka.

 

(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI