iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Poradnik

Rodzaje bram garażowych

2020-04-11 10:04:00

Rynek bram garażowych rośnie w siłę. Tradycyjne bramy z dwoma skrzydłami to często przeszłość. Mimo iż są tańsze, coraz więcej osób wybiera nowsze rozwiązania.

Wybierając bramę garażową należy kierować się nie tylko kwestiami estetycznymi, ale także tym,  w jaki sposób będzie otwierana oraz jej praktycznością i funkcjonalnością. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy zatrzymuje ciepło i posiada system antywłamaniowy. Jakie rodzaje są do wyboru?
 

Bramy rozwieralne

 
Nadal najbardziej znaną jest brama rozwieralna, czyli otwierana na boki. Do jej głównych wad można zaliczyć to, że zabiera sporo miejsca. Często też nie ma możliwości założenia napędu elektrycznego.
 
 
Montaż nie sprawi trudności, a sama brama jest niedroga. Jednak takie pozytywy nie są w stanie na tyle zachęcić, by kupcy zrezygnowali z nowocześniejszych rozwiązań.
 

 

Bramy uchylne

 
Rzeszę wiernych fanów zebrała też brama uchylna. Ma prostą budowę, a skrzydło umieszcza się na prowadnicach. Najczęściej wykonywana jest ze stali bądź aluminium.
 
 
Łatwa w montażu, ale bramy te nie są zbyt szczelne. Niestety ona też potrzebuje sporo miejsca przed podjazdem. By spokojnie można było ją otworzyć i zamknąć wymagane jest minimum 1,5 m przestrzeni.
 

 

Bramy segmentowe

 
Gdy przed wjazdem do garażu nie ma dużo miejsca dobrym rozwiązaniem będzie brama segmentowa, która podczas otwierania wsuwa się. Składa się z kilku modułów. W porównaniu do powyższych bram, ta ma najlepsze parametry, np. lepiej trzyma ciepło.
 

 

Bramy rolowane

 
Brama rolowana to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Wyglądem przypomina zewnętrzne rolety okienne. Z reguły ma wbudowany napęd elektryczny, z możliwością przełączenia na system manualny. Zajmuje ona najmniej miejsca spośród modeli, które znalazły się w zestawieniu.
 
 
 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl