iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Roczek Domu Seniora

Dzienny Dom “Senior +” przy ulicy Raszkowskiej 39 działa od roku. Za nami pierwsze urodziny Domu z tortem i obowiązkowym “Sto lat!”.

Z okazji jubileuszu seniorzy wraz z gośćmi zaśpiewali hymn Domu oraz “Sto lat!”. Każdy posmakował urodzinowego tortu, a muzycznym prezentem dla seniorów był występ zespołu “Trzy plus jeden”. Nie zabrakło też występów samych seniorów.

 

- Nasz dom funkcjonuje od stycznia 2022 roku i jest przeznaczony dla seniorów nieaktywnych zawodowo powyżej 60 roku życia. Dla wielu osób to miejsce stało się drugim domem. Tu świętujemy miłe chwile - urodziny, imieniny i inne uroczystości, ale i żegnamy tych, którzy odeszli. Jesteśmy wielką rodziną. Seniorzy mogą korzystać tu z wielu atrakcji od wspólnych tańców, śpiewów, wyjść do kina, wycieczek, ale i zabiegów fizjoterapeutycznych. Na co dzień jest tu tak jak teraz, w dniu urodzin Domu, wesoło i radośnie - zaznacza Małgorzata Pawlik, kierownik Domu “Senior+” przy ulicy Raszkowskiej.

Obecnie w Domu przy ulicy Raszkowskiej jest 41 seniorów. Jeśli chcesz do nich dołączyć zapytaj o szczegóły w Dziennym Domu "Senior+" przy ulicy Raszkowskiej 39, tel. 62 720 54 11.

Modernizacja parteru Domu Katechetycznego przy ulicy Raszkowskiej 39 to pierwsza z realizowanych inwestycji Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. To w tym miejscu powstał Dzienny Dom Seniora.

Całkowity koszt inwestycji to ponad półtora miliona złotych. Na wyposażenie obiektu Ostrów Wielkopolski pozyskał dotację z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z programu Senior +. To kwota w wysokości 213 tys. złotych.

Seniorzy mają tu do dyspozycji jadalnię z funkcją sali spotkań, salę aktywności wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń, pomieszczenie klubowe z biblioteczką, sprzętem RTV, szatnię, pomieszczenie do terapii indywidualnej, do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój opieki pielęgniarskiej, łazienkę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami oraz dwie toalety z prysznicami, pomieszczenie kuchenne umożliwiające podgrzanie posiłków oraz pomieszczenie dla pracowników.

Starannie urządzone pomieszczenia, powstały z myślą o potrzebach i ograniczeniach osób starszych. To miejsce pozbawione barier. Wchodzenie ułatwia specjalna rampa z platformą, oznakowania wewnątrz budynku wykonane zostało także w alfabecie Braille’a, w pomieszczeniach sanitarnych zastosowano oświetlenie uruchamiane przez czujniki ruchu.

W dniu pierwszych urodzin Domu, prezydent Beata Klimek wręczyła seniorom 10 laptopów, by mogli korzystać do woli z dobrodziejstw XXI wieku. Na ich zakup Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Cyfryzacji.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI