iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Roboty na Przyjacielskiej zakończone

2020-05-26 08:05:00

Zakończono prace związane z budową ciągu pieszo–jezdnego przy ulicy Przyjacielskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Zadanie to wykonane zostało w ramach Inicjatywy lokalnej – narzędzia, dzięki któremu mieszkańcy, we współpracy z samorządem, mogą podjąć działania na rzecz realizacji zadań publicznych.

Ulica Przyjacielska  znalazła się w wykazie zadań przyjętych do realizacji w ramach Inicjatywy lokalnej z zakresu infrastruktury technicznej. Ulica, która z jednaj strony łączy się z ulicą Staroprzygodzką, a z drugiej z Graniczną, była do tej pory pełną nierówności droga gruntową. Od teraz to ciąg pieszo – jezdny z kostki betonowej.

- Poza pracami związanymi z budową nowej nawierzchni z kostki, krawężników, odwodnienia, studzienek, zamontowanych zostało tu także sześć nowych lamp. To wszystko spowodowało, że mieszkańcy ulicy będą mogą bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do będących nieopodal: Szkoły Podstawowej nr 6, Przedszkola nr 2 oraz dalej, do centrum miasta – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Na ogłoszony przez MZD przetarg zgłosiło się siedem podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano–Handlowe MAL-POL z Krotoszyna, która wykonała liczącą 291 metrów nową drogę. 

- To, że dziś możemy cieszyć się z nowej drogi wymagało sporego zaangażowania, była to bowiem ulica prywatna i należało ją przekształcić w miejską. Pomogła nam w tym pani prezydent Beata Klimek, a także ówcześni radni – Michał Szmaj i Mariusz Leki. Kolejnym krokiem było przystąpienie do Inicjatywy lokalnej. Narzędzie to umożliwia realizację inwestycji miejskiej przy współudziale mieszkańców. Dzięki wsparciu technicznemu i merytorycznemu pracowników Urzędu Miejskiego i Miejskiego Zarządu Dróg przygotowanie koniecznych dokumentów przebiegło dość sprawnie. W przypadku inwestycji związanej z modernizacją drogi, wkład grupy inicjatywnej musi być wkładem finansowym. I tu rozpoczęłam, niekiedy niełatwe, rozmowy z sąsiadami. Na szczęście pomoc sąsiedzka, rozmowy i pertraktacje zakończyły się pomyślnie, pieniądze zostały zebrane, a prace ruszyły jesienią ubiegłego roku. Dziś mogę cieszyć się z finału – z bezpiecznej drogi i nowego oświetlenia – mówi Monika Zaremba–Stefańska, inicjatorka budowy ulicy Przyjacielskiej.

Warto dodać, że również w tym roku na tej ulicy wybudowano też kanalizację deszczową.

 

Każdego roku – do 30 września – ostrowski Urząd Miejski przyjmuje wnioski i ustala ranking realizowanych zadań. W tym roku zrealizowanych zostanie pięć zadań z zakresu infrastruktury technicznej – modernizacja stołówki i kuchni SP nr 7, rewitalizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 14, budowa Ekologicznego Ogrodu Deszczowego na Zębcowie, modernizacja klatek schodowych w SP nr 9 oraz wymiana pokrycia dachu w Przedszkolu nr 1. Wkład z budżetu Miasta otrzyma także dziewięć zadań społecznych – festyny, pikniki, spotkania świąteczne i integracyjne. 

- Tak Inicjatywa lokalna, ale także budżet obywatelski to narzędzia, które dają mieszkańcom realny wpływ na to, co powinno zostać w mieście wykonane. Pomysł, który zostanie zawarty we wniosku może mieć rzeczywiste przełożenie na rozwój Ostrowa. To z jednej strony inwestycje, jak: parkingi, chodniki, ulice, ścieżki rowerowe, place zabaw, ale z drugiej organizacja festynu lub wystawy – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl