iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Remonty na powiatowych drogach. Gdzie napotkasz na utrudnienia?

2019-07-30 08:07:00
Trwają remonty na drogach w powiecie ostrowskim. Niektóre z nich zmierzają do końca. Kolejne są w planach. Sprawdź, gdzie kierowców czekają utrudnienia.

Kończy się inwestycja w Grudzielcu Nowym w gminie Raszków. Powstaje tu chodnik i kładziona jest nowa nawierzchnia na jezdni. Zadanie przygotowane projektowo w ubiegłym roku jest współfinansowane przez gminę i powiat. Odpowiednio w wysokości 400 i 600 tys. zł. To część zrealizowanej w poprzednich latach inwestycji drogowej od drogi krajowej w Sobótce, przez Borowiec do Grudzielca.

 

W gminie Nowe Skalmierzyce położono nową nawierzchnię na brakującym odcinku drogi w Boczkowie przy zjeździe z obwodnicy. Największą inwestycją jest remont drogi Strzegowa – Gostyczyna. Pierwszy odcinek o długości 2,7 km już został zrealizowany przy wsparciu środków zewnętrznych i budżetu gminy. Do drugiego etapu o długości ponad 2  swoją znaczną cegiełkę dołożyła gmina, a powiat pozyskał środki zewnętrzne.

 

Dzięki współpracy z władzami gminy nowe inwestycje realizowane są także na terenie gminy Sieroszewice. W Psarach już kładziona jest nowa asfaltowa nawierzchnia. A kosztujące 300 tys. zł zadanie jest współfinansowane po połowie przez oba samorządy. Wykonany także został remont odcinka drogi w Rososzyca w pobliżu cmentarza.

 

Kilka tygodniu temu do użytku oddano także zmodernizowaną drogę z Sośni do Pawłowa przez Kocinę. To zadanie podzielone na etapy było także dofinansowane przez gminę Sośnie.

 

W najbliższym czasie rozpoczną się także inwestycje w Tarchałach Wielkich i Gorzycach Wielkich.

 

Powiat Ostrowski posiada ponad 500 km dróg.

 

 


Czytaj również