iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Remontują jedną z ruchliwszych dróg w mieście

Zdjęcie: UM Ostrów Wlkp.
Modernizacja niemal kilometrowego odcinka pochłonie ponad 2 mln zł.

Ulica Kaliska w Ostrowie Wlkp. jest jedną z kluczowych tras w mieście. Właśnie na odcinku ponad 900 metrów, trwa remont jej nawierzchni. Ze względu na prowadzone prace, jezdnia, na odcinku od skrzyżowania z Grabowską do Limanowskiego, jest w kilku miejscach zwężona, co utrudnia ruch samochodów.

 

- To bardzo duża inwestycja, która ma wpływ na płynność przejazdu. Prosimy kierowców o cierpliwość i zrozumienie. Warto, by w miarę możliwości dojechać do celu podróży inną trasą. Pamiętajmy o tym, że po zakończeniu prac będzie można poruszać się równą i bezpieczną nawierzchnią. Ich koniec planujemy na listopad tego roku – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wlkp. 

 

Jak podkreślają władze miasta o ogromna, to warta ponad 2 miliony złotych inwestycja drogowa, która po remoncie i przebudowie skrzyżowań, od skrzyżowania z ulicą Harcerską aż do skrzyżowania z ulicą Nowa Krępa stanie się bardziej komfortowa dla kierowców a ruch na niej będzie płynniejszy.

 

 - Do modernizacji ulicy Kaliskiej, tak znaczącej dla naszego miasta, podchodzimy kompleksowo. To oczywiście nowa nawierzchnia na odcinku ponad 900 metrów. Obecnie jezdnia na tym odcinku ma zmienną szerokość i zły stan techniczny. Lata temu powstał tu niewielki odcinek pasa dla rowerzystów, który jednak w dalszej części już nie występuje. A to nie ułatwia poruszania się rowerem zgodnie z przepisami. Chodniki mają różną nawierzchnię i także wymagają remontu. Z tego powodu zostaną przebudowane, a na wybranych częściach powstanie ścieżka rowerowa lub ciąg pieszo – rowerowy. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i komfort poruszania się tą ulicą tak dla kierowców, rowerzystów, ale również dla pieszych – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną także zjazdy do posesji, zatoki autobusowe oraz miejsca postojowe. Wymienione na nowe zostaną krawężniki i studzienki ściekowe. Wykonane będzie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Zaplanowano także nasadzenia zieleni.

 

- By powstał spójny układ drogowy, skrzyżowania na modernizowanej części zostaną przebudowane. Na odcinku od ulicy Limanowskiego do skrzyżowania Kaliskiej z Kusocińskiego jezdnia zostanie poszerzona, by można było wyznaczyć pas lewoskrętu w ulicę Piłsudskiego. Zmianie ulegnie organizacja ruchu oraz geometria skrzyżowania Kaliska – Grabowska. Przebieg drogi głównej zostanie nadany na wprost – w ulicę Grabowską. W tym miejscu zaprojektowano także sygnalizacje świetlną - wskazują władze Ostrowa Wlkp. 

 

Wykonawcą prac modernizacyjnych jest firma Handlowo – Usługowa WIKTOR Małgorzata Szablewska z Sieroszewic.

 

(alf)Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również