iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Wysocko Wielkie

Remont schroniska za 155 tys. zł

2020-10-14 14:10:00

W Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim trwa demontaż starych i montaż 51 nowych kojców dla czworonogów. To kolejny etap remontu schroniska. Koszt tej inwestycji to 155 tys. zł.

- Los bezdomnych psów i kotów nie jest nam obojętny. Chcemy, by te zwierzęta miały w ostrowskim schronisku choć namiastkę domu. To miejsce otrzymuje wiele ciepła od mieszkańców i wolontariuszy, którzy chętnie angażują się w różne akcje. Od nas psiaki dostaną nowe kojce, by w okresie jesienno–zimowym, miały bezpieczne i ciepłe schronienie –mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Zakończenie wymiany kojców zaplanowane zostało na koniec listopada. Wykonawca zadeklarował jednak, że dla dobra czworonogów postara się zakończyć prace szybciej. Nieliczne z nich, które są dobrym stanie technicznym, będą nadal wykorzystywane np. na kwarantannę dla zwierząt.

 

Montaż 51 nowych kojców, to kontynuacja ubiegłorocznych działań. W 2019 roku w ostrowskim schronisku wymieniono 41 kojców dla psów na nowe, które znacznie poprawiły warunki przebywania zwierząt. Na terenie obiektu wykonane zostało także odwodnienie sanitarne i deszczowe. Całkowity koszt tych prac sięgnął 200 tys. złotych. 

 

Jednocześnie trwa przygotowanie projektu modernizacji schroniska. Ma on uwzględniać nadbudowę budynku o pierwsze piętro, na którym zlokalizowane zostaną pomieszczenia administracyjne oraz socjalno-higieniczne, przebudowę budynku związaną z nowym rozmieszczeniem pomieszczeń na parterze przy uwzględnieniu większej ilości boksów dla psów z podziałem na szpital i kwarantannę.

 

- Projektant wydzieli także specjalne pomieszczenie dla kotów oraz miejsce na gabinet do przeprowadzania zabiegów, przyjęcie czworonogów, pomieszczenia do mycia zwierząt oraz innych miejsc koniecznych do funkcjonowania schroniska – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

 

Ponadto obiekt ma zostać rozbudowany o pomieszczenia konieczne do magazynowania i przygotowania karmy, magazynowania leków oraz pomieszczenie z komorą chłodniczą.

 

- Projekt zawierać ma także zagospodarowanie terenu schroniska zielenią oraz placem zabawowo-sprawnościowym dla psów – dodaje wiceprezydent.

 

Dodatkowo budynek schroniska ma zostać zmodernizowany poprzez wykonanie nowych tynków i okładzin wraz z wymianą instalacji elektrycznej oraz sanitarnej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej oraz wykonanie nowej elewacji budynku. Inwestycja ma objąć również wymianę systemu ogrzewania. Na dachu pierwszego piętra budynku ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Obiekt ma zostać także wyposażony w wentylację.

 

Do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim każdego roku trafia kilkaset czworonogów. W kulminacyjnych momentach jest ich ponad 200 na raz.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl