iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Remont kuchni w SP5

2022-08-08 07:08:00

W Szkole Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim trwa remont kuchni oraz stołówki szkolnej.


- Już pod koniec września uczniowie “Piątki” będą mogli zjeść smaczny obiad w odnowionej stołówce. Co więcej, szkoła zyska odnowioną kuchnię i nowe sprzęty. Efektem będą jednak nie tylko ładniejsze pomieszczenia. Dzięki realizacji tego zadania poprawiona zostanie funkcjonalność. Dziennie wydawano w "Piątce" 160 obiadów, po remoncie ciepły posiłek będzie mogło zjeść więcej dzieci - mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Obecnie odświeżane są pomieszczenia, w kuchni remontowana jest instalacja elektryczna, trwa także wymiana lamp. Kuchnia zostanie wyposażona w nowe blaty, szafki, zmywarkę, patelnię elektryczną i inne urządzenia oraz drobny sprzęt. Dodatkowo w stołówce "Piątki" wymieniamy stare krzesła i stoły na nowe.

 

To kolejna placówka szkolna, która skorzystała z dofinansowania z programu “Posiłek w szkole i w domu”. W 2020 roku efekt takiego wsparcia podziwialiśmy w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. W 2021 roku, w ramach programu, remont przeszła stołówka szkolna Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. W obu przypadkach wsparcie również wyniosło niemal 80 tys. złotych, a koszt całego zadania 100 tys. złotych.

 
Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU