iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wydarzenia

Reggae na Piaskach już po raz 19.

2019-07-15 11:07:00

Zespół ROOTZ UNGEDROUND z Jamajki będzie główną gwiazdą rozpoczynającego się 19 lipca w Ostrowie Wielkopolskim, nad zalewem Piaski Szczygliczka, 19. Festiwalu Reggae na Piaskach.

Oprócz gwiazd z Jamajki zagra także czołówka polskich wykonawców: BAKSHISH, JAFIA, DUBSKA, JOHNY ROCKERS oraz zespół reggae z Ukrainy - VYO (Ukr). W 13. Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka publiczności z całej Polski zaprezentują się: Big Up, Green Roots, Roots Generation i Roots Soldiers.

Festiwal Reggae na Piaskach jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych w Polsce plenerowych imprez muzycznych, promujących najbardziej wartościowe dokonania kultury reggae. Festiwal prezentuje dokonania polskich i zagranicznych artystów. Jest organizowany od 2001 roku.

Od 2007 roku organizowany jest również Konkurs Młodych Talentów imienia Ryszarda Sarbaka, przeznaczony dla młodych wykonawców z kręgu reggae.

 

W tym roku organizatorzy proponują sporą zmianę. W piątek 19 lipca najpierw zagrają młode zespoły biorące udział w Konkursie: Big Up, Green Roots, Roots Generation i Roots Soldiers, po nich laureat ubiegłorocznego Konkursu zespół Seeyh, a na koniec główna gwiazda – ROOTZ UNDERGROUND z Jamajki, z charyzmatycznym liderem Stephenem Newlandem.

W sobotę na scenie położonej niespełna 200 metrów od brzegu jeziora zagrają: powracająca legenda polskiego reggae BAKSHISH, JAFIA – z zupełnie nowym repertuarem zrealizowanym w najlepszych studiach nagraniowych na Jamajce, DUBSKA – świętujący swoje 20-lecie, reprezentant reggae z Ukrainy - VYO oraz młode lwy polskiego roots reggae – JOHNY ROCKERS.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę po koncertach działać będzie scena sound systemowa.

 

Nie tylko muzyka

Festiwal konsekwentnie promuje nie tylko muzykę, ale również inne aspekty kultury jamajskiej. Oprócz koncertów, organizatorzy zaplanowali sporo dodatkowych atrakcji. Podczas festiwalu można będzie spróbować oryginalnej, jamajskiej kawy prosto z Gór Błękitnych i spotkać się z gościem specjalnym. Tomasz Łada, Polak mieszkający od 10 lat na Karaibach, opowie o dzisiejszej Jamajce i poradzi, jak najlepiej zorganizować muzyczną wyprawę na wyspę muzyki reggae.

Można będzie wziąć udział w warsztatach poświęconych dredom, podczas których specjaliści podpowiedzą, jak wykonać i pielęgnować charakterystyczną dla kultury reggae fryzurę. Na specjalnych stoiskach dostępna będzie rastafariańska biżuteria, a także najnowsze wydawnictwa płytowe gatunku.         

Będzie również utworzona we współpracy z Mahle Behr Ostrów Wielkopolski strefa promująca bezpieczna jazdę samochodem, z całym zestawem niezwykłych symulatorów.

Podczas festiwalu zaplanowano także ciekawe warsztaty pod hasłem Reggae Yoga,  podczas których pod fachowym okiem instruktora można będzie się zrelaksować przy prostych ćwiczeniach dla początkujących. 

Zaplanowano również festiwalowy turniej siatkówki plażowej oraz konkurs, w którym wybrany zostanie Mr i Miss Dread – dla dziewczyn i chłopaków z najpiękniejszymi dreadlockami.

W strefie dziecięcej animatorzy będą organizować zabawy dla najmłodszych uczestników festiwalu, którzy przyjadą z rodzicami. 

 

Co na miejscu ?

Festiwal odbywa się w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym, malowniczo położonym nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Koncerty odbywają się pod namiotami z drewnianą podłogą, mogącymi pomieścić nawet kilka tysięcy widzów. Tuż za bramą festiwalu znajdują się place zabaw dla dzieci, duża plaża piaszczysta oraz kompleks urządzeń sportowo-rekreacyjnych. Już od czwartku,18.07 od godz. 12.00, dla festiwalowiczów działać będzie tanie pole namiotowe.

 

Konkurs dla młodych zespołów

Dwudniowe święto muzyki reggae w Ostrowie rozpoczyna 13. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Organizatorzy wybierają spośród nadesłanych zgłoszeń zespoły, które występują na dużej scenie przed festiwalową publicznością, która dokonuje w indywidualnym głosowaniu wyboru laureata.

Zwycięski zespół otrzymuje nagrody. W tym roku zwycięski zespół otrzyma między innymi możliwość otwarcia (supportu) koncertu zespołu Rootz Underground podczas grudniowej trasy w Polsce oraz od organizatora efektowną statuetkę i zaproszenie na koncert otwierający kolejną edycję Reggae na Piaskach.

 

Podczas 19. edycji Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpią między innymi:  

ROOTZ UNDERGROUND - z Kingston do Ostrowa

Po dwuletniej przerwie, na muzyczne sceny całego świata powraca jeden z najbardziej charakterystycznych, oryginalnych jamajskich zespołów reggae. Charyzmatyczny lider Stephen Newland z nową załogą Rootz Underground zaprezentują podczas Reggae na Piaskach – na jedynym koncercie w Polsce – unikalną fuzję świadomego reggae i dubu z elementami rocka i soulu prosto z Kingston na Jamajce.

 

VYO - reggae i ska z Ukrainy

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce przedstawiamy reggae prosto z Ukrainy ! W ich muzyce reggae splata się z rytmami ska i oryginalnym, ukraińskim folklorem, tworząc unikalną i oryginalną mieszankę. VYO to radość grania i głoszenia społecznie zaangażowanych tekstów z silnym, społecznym przesłaniem i wsparciem walki narodu ukraińskiego o wolność I niezależność.

 

BAKSHISH - fundament polskiego reggae

Bakshish to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny reggae. Założony w 1982 roku jako Bakszysz przez ponad 35 lat nagrywa, koncertuje jak również inspiruje kolejne pokolenia. Od pierwszych, surowych dźwięków lat 80- tych, po dzisiejsze dopracowane kompozycje, Bakshish stanowi solidny fundament polskiej sceny reggae.

JAFIA – legenda z nową duszą

Ikona polskiej sceny reggae powraca na sceny, tym razem z płytą „New Power Soul”. Nowe dźwięki mogą zaskoczyć fanów zespołu, bowiem koncept płyty jest oddaniem hołdu muzykom takim jak np. Prince. Materiał miksowany był na Jamajce, a dodatkowym smaczkiem może być fakt, że Jafia nagrała na Jamajce piosenkę z Julianem Marleyem.

 

DUBSKA – koncert na XX-lecie zespołu

Jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny reggae, chętnie sięgający po inne muzyczne wpływy, wraca na Reggae na Piaskach ze specjalnym koncertem z  okazji XX-lecia zespołu. Z tej okazji nie zabraknie specjalnych gości.

JOHNY ROCKERS – młode lwy polskiego reggae

To jeden z najbardziej konsekwentnych, młodych zespołów polskiej muzyki reggae. Dali się poznać kilka lat temu w konkursach, a swoją wartość udokumentowali doskonale przyjętą pierwszą płytą. Świadomie podążają własną, artystyczną drogą, która kolejny raz zaprowadziła ich na Reggae na Piaskach.

 

Bilety w przedsprzedaży dostępne są tutaj.

 

 Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl