iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Recytatorskie zmagania maluchów

16 przedszkolaków z „Kubusia Puchatka“ w Odolanowie wzięło udział w konkursie recytatorskim pt. „Emocje w poezji przedszkolaka“. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym.

Uczestnicy recytowali wiersze w swoich salach, przed publicznością, w którą skład wchodzili koledzy i koleżanki należący do grupy oraz przed szanownym jury w składzie - dyrektor placówki Maria Sawicka oraz wicedyrektor Ewa Gaworska. To miało jednak podczas oceny występów ciężki orzech do zgryzienia i po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców.

 

I tak, w kategorii 3-4 latków bezkonkurencyjny okazał się Tymon Żyśko (grupa Motylki, wiersz „Złośnik“). Drugie miejsce zajęli Nell Szukalska i Piotr Porczyński (grupa Biedronki,  wiersz „Radość życia“) a trzecie Nadia Szkudlarz i Mikołaj Roszkiewicz (grupa Wiewiórki,  wiersz „Uśmiechnięta buzia“).

 

Natomiast w kategorii „dzieci starsze“ (5-6 latki) zwyciężyła Agata Noskowicz (grupa Króliczki, wiersz „Wędrówka“) wyprzedzając Oliwiera Wojnowskiego i Gabriela Dżoń (grupa Kangurki,  wiersz „Strachy“) oraz Leona Bartosika (grupa Kubusie, wiersz „Tolerancja“).

 

Zaś na wszystkich uczestników konkursu recytatorskiego czekały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również