iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Raszkowianin z medalem Wojskowych Światowych Igrzysk Sportowych!

Zawodnik UKS Arkady Raszków Mikołaj Dutkowski reprezentował Wojsko Polskie w 7. Wojskowych Światowych Igrzyskach Sportowych, które odbyły się w Wuhan w Chinach. Wystartowało w nich 138. reprezentacji z całego świata. Zawodnicy rywalizowali w 25. dyscyplinach.

W punktacji medalowej reprezentacja Wojska Polskiego zajęła piąte miejsce, zdobywając 60. medali. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył też raszkowianin Mikołaj Dutkowski, który startował w biegach na orientację indywidualnych (dystans średni i klasyczny) oraz w sztafecie.

 

W biegach indywidualnych startowało ponad 160. zawodników. Zakończyły się one ogromnym sukcesem reprezentacji Polski. W punktacji zespołowej Polska zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

W biegu sztafetowym Mikołaj, wraz z dwoma kolegami, zajął doskonałe 10. miejsce, wśród 45. sztafet, pokonując między innymi utytułowane sztafety Szwajcarii, Francji, Finlandii i Austrii. Należy dodać, że w tych ekipach startowali medaliści mistrzostw świata.

W sumie zawodnicy polskiej reprezentacji w biegach na orientację zdobyli cztery medale. Indywidualnie A. Hornik zdobyła brązowy medal, sztafeta i zespół kobiet zdobyły srebrne medale.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI