„Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” podbija czytelnicze gusta. Książka, nie tylko doczekała się, drugiego wydania. A to pierwszy taki przypadek dotyczący pisarza mieszkającego w Ostrowie Wielkopolskim od czasów Gustawa Bojanowskiego i jego “Rękopisu do wnuków” (I wydanie w 1955, II w 1957 roku!). Ważna informacja dla książkoholików i kolekcjonerów - “Radziwiłłowie”, w swoim drugim wydaniu, są dostępni w nowej szacie graficznej. To jednak dopiero początek popularności publikacji autorstwa Witolda Banacha.
Historia Radziwiłłów trafiła do rozgłośni radiowych i na strony gazet! Czytali o niej w “Wyborczej” i słuchali w “Polskim Radiu”. To nadal nie wszystko. W kwietniu 2023 roku “Radziwiłłowie” premierowo pojawili się na pierwszym na świecie serwisie, który umożliwia streaming audiobooków na telefonach i tabletach, czyli na Storytel! O losach rodu czyta tam dziennikarz Maciej Jabłoński.
Storytel to ponad 400 000 audiobooków i e-booków po polsku i angielsku, a wśród nich właśnie „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha.
Radziwiłłowie zaprezentowali się również na Londyńskich Targach Książki (The London Book Fair). To wydarzenie jest jednym z najważniejszych spotkań światowej branży wydawniczej – drugim pod względem rangi w Europie. To impreza o charakterze branżowym, ale i punkt obowiązkowy dla czytelników, bo nie brakuje tu spotkań z pisarzami i wydawcami, wykładów i seminariów.
Radziwiłłowie podbijają czytelnicze serca. Dzięki publikacji Witolda Banacha ich losy zdobywają na popularności. Jeśli jeszcze nie znacie ich historii - zdecydowanie warto.
Przeczytajcie opis wydawcy i sprawdźcie, czy burzliwa historia rodu Was zaintryguje:
Zajrzyjcie do świata przepychu, skandali i ogromnych majątków ziemskich!
Radziwiłłowie - ród, który trząsł dawną Rzeczpospolitą, opisany w Sienkiewiczowskiej Trylogii, przedstawiony w filmach i serialach historycznych. Jego członkowie uczestniczyli w wielu ważnych wydarzeniach również w czasach nam bliższych. Dzięki interwencji Janusza Radziwiłła wypuszczono Józefa Piłsudskiego z więzienia, jego rozmowa z Göringiem przyczyniła się do uwolnienia krakowskich profesorów. Stanisław Radziwiłł jako delegat Polskiego Czerwonego Krzyża zabiegał o zbadanie okoliczności mordu katyńskiego, a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych brał udział w kampanii prezydenckiej swojego szwagra Johna Kennedy’ego.
Radziwiłłowie byli obywatelami świata w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Swoje majątki posiadali w Polsce, Rosji, zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. Przyjaźnili się z królami, cesarzami, carami i prezydentami. W książce czytelnik znajdzie postacie szlachetne, ale nie zabraknie też dziwaków i skandalistów, politycznych wolt i skandali obyczajowych.
- Przypominam sobie, że z początku nie bardzo wierzyłem w sukces książki, o czym wspomniałem w jednym z wywiadów. Może dlatego, że w końcowej fazie pracy nad książką byłem nią bardzo zmęczony. Nie miałem też pewności, czy proponowana konwencja znajdzie uznanie czytelników? Z początku większą wiarę pod tym względem wykazywało Wydawnictwo Poznańskie. Okazało się jednak, że moje obawy były nieuzasadnione. Książka ciągle chętnie jest kupowana, ma dobre recenzje i wygrała w plebiscycie czytelników na najlepszą książkę historyczną roku organizowanym przez redakcje Histmag.org i Granice.pl. Sukces rynkowy sprawił, że Wydawca zdecydował się na jej II wydanie. Co oczywiście daje mi powody satysfakcji, tym większej, że – jak się okazało –„Radziwiłłowie” promują nasz region. Mam sygnały, że Czytelnicy podążający śladami bohaterów książki trafiają również do Antonina i Ostrowa Wielkopolskiego - zaznacza autor publikacji Witold Banach.
Poprzednia
Następna