iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Samorząd

Radny KO apeluje o bojkot organizacji wyborów w Ostrowie Wielkopolskim

2020-03-30 11:03:00

- Ta nieodpowiedzialność rządzącego Prawa i Sprawiedliwości może narazić miliony Polaków, w tym mieszkańców naszego miasta na utratę zdrowia, a nawet życia - pisze Jakub Paduch, radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z klubu Koalicji Obywatelskiej w zapytaniu skierowanym do prezydent Beaty Klimek, w sprawie odmowy organizacji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego wyborów prezydenckich.

- Kiedy rządzące Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny wykazuje się skrajną nieodpowiedzialnością, to; jak w wielu przypadkach, na samorządowców spada odpowiedzialność za zdrowie i życie Polaków. Pierwsi włodarze już odmawiają współudziału w zakażaniu koronawirusem przy urnach wyborczych, a ja w swoim zapytaniu apeluję, aby prezydent Ostrowa również dokonała takiego aktu zdrowego rozsądku w trosce o ostrowian - pisze radny J. Paduch w informacji przesłanej do naszej redakcji.

 

Poniżej treść zapytania w sprawie odmowy organizacji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego wyborów prezydenckich, zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.:

mimo trwającego de facto stanu nadzwyczajnego, Rada Ministrów wstrzymuje się z wydaniem stosownego rozporządzenia w związku z trwającą pandemią wirusa SARS-CoV-2, dzięki któremu wybory Prezydenta RP zarządzone na dzień 10 maja br. uległyby przesunięciu o 90 dni od dnia zakończenia tegoż. Ta nieodpowiedzialność rządzącego Prawa i Sprawiedliwości może narazić miliony Polaków, w tym mieszkańców naszego miasta na utratę zdrowia, a nawet życia. Przez to, apelując do Pani Prezydent o bojkot organizacji wyborów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, zwracam się z zapytaniem, czy działając w stanie wyższej konieczności, w trosce o zdrowie i życie ostrowian jest Pani Prezydent skłonna:

1. Nie udostępnić miejskich lokali na potrzeby lokali wyborczych i szkoleń dla członków obwodowych komisji wyborczych?
2. Nie organizować szkoleń dla członków obwodowych komisji wyborczych?
3. Odmówić oddelegowania pracowników Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim do pracy przy organizacji wskazanych wyborów w pierwotnie wyznaczonym terminie?
 
 

 
Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl