iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Radni przekazali 100 tys. zł dla szpitala

2020-03-23 08:30:12

Podczas ubiegłotygodniowej nadzwyczajnej sesji Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego, na wniosek prezydent Beaty Klimek, podjęła uchwałę w sprawie przekazania z budżetu miasta 100 tysięcy złotych dotacji dla ostrowskiego szpitala na potrzebny sprzęt i wyposażenie medyczne w związku z sytuacją epidemiologiczną i zagrożeniem koronawirusem.

- Wygospodarowaliśmy w miejskim budżecie te pieniądze dla ostrowskiego ZZOZ z bardzo konkretnym przeznaczeniem – w pierwszej kolejności mają zostać przeznaczone na zakup wysokospecjalistycznego respiratora oraz łóżek medycznych. To wsparcie ma na celu podniesienie bezpieczeństwa naszych mieszkańców i pacjentów ostrowskiego szpitala - wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Zdaniem prezydent miasta taka współpraca i wspólne działanie dla bezpieczeństwa mieszkańców są teraz niezwykle ważne.

 

Uchwała Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok z przeznaczeniem 100 tysięcy złotych na zadanie „Wyposażenie w sprzęt medyczny w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim” została podjęta jednogłośnie z poparciem 21 radnych wszystkich trzech klubów: Przyjazne Miasto, Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

- W obecnej rzeczywistości to najważniejsza uchwała podjęta wspólnie i w porozumieniu w przyspieszonym trybie. To jedna z takich sytuacji, gdy samorządowcy i osoby pełniące funkcje publiczne powinni działać ponad bieżącymi podziałami politycznymi, w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” – podkreśla radny Marek Śliwiński, przewodniczący Klubu Przyjazne Miasto.

Miejska dotacja dla powiatowego szpitala to kolejny w ostatnim czasie przykład samorządowej konsolidacji lokalnych władz miasta i powiatu.

- Samorządowe współdziałanie jest w aktualnej epidemiologicznej rzeczywistości jeszcze bardziej ważne i potrzebne. Z uznaniem doceniamy i wspieramy aktywne i wielowymiarowe działania podejmowane już od wielu dni przez prezydent Beatę Klimek i Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, realizowane razem ze starostą Pawłem Rajskim i służbami powiatowymi, szczególnie dyrekcją i personelem szpitala oraz sanepidu – zaznaczył Mateusz Nycek, radny miejski i jednocześnie członek Komisji Związku Powiatów Polskich ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli.

Podczas nadzwyczajnej sesji prezydent miasta Beata Klimek ze współpracownikami przedstawiła Radzie Miejskiej kompleksową informację o podjętych i planowanych działaniach w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

 Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl