iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Radni Koalicji Obywatelskiej proponują przesunięcie pół miliona złotych z budowy hali na pomoc dla szpitala

2020-03-27 11:47:09

- Trudne czasy, jakie spowodował panujący koronawirus wymagają ustawienia na nowo priorytetów w polityce miast. Najpierw musimy powstrzymać epidemię i ochronić miejsca pracy - mówi Jakub Paduch, radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

- Dlatego dzisiaj potrzeba między innymi maksymalnego wsparcia pierwszego frontu walki z epidemią, czyli niedofinansowanej służby zdrowia. Ciężko pracujący medycy bez solidnego wsparcia sami nas nie ochronią. Dziękujemy mieszkańcom i przedsiębiorcom, którzy mimo niepewnego jutra zebrali ogromne kwoty dla ostrowskiego szpitala. Na tym tle 100 tysięcy zł, które dotychczas przekazaliśmy jako Miasto wyglądają jednak blado, stąd nasz klubowy wniosek o przesunięcie dodatkowego pół miliona zł z hali, która jest pewnym dobrem luksusowym i przeznaczyć je na podstawę, jaką jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców Ostrowa i powiatu ostrowskiego - stwierdza radny.

 

Poniżej wniosek Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego:

Szanowna Pani Prezydent,

w obliczu nadzwyczajnej sytuacji, zwracamy się do Pani jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej z prośbą o niezwłoczne wystąpienie do Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego o zwołanie sesji nadzwyczajnej celem zmniejszenia wydatków na zadaniu „Budowa Hali Widowiskowo – Sportowej” o kwotę 500.000,00 zł i zwiększenia o tę kwotę wydatków na dotację dla Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim (rozdz. 85111, § 6220).

W obecnej sytuacji, kiedy Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu został zamknięty, częśd chorych z naszej części województwa będzie kierowanych do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Celem należytego przygotowania szpitala niezbędne są środki pieniężne. Uważamy, że na obecną chwilę zakup wyposażenia dla budowanej hali przy ul. Wojska Polskiego byłby zbędnym wydatkiem, dlatego też zwracamy się z prośbą o niezwłoczne przekazanie tych środków na rzecz szpitala.
 
 Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl