iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Radni dołożyli 820 tys. zł na wymianę starych pieców

To oznacza, że na program wymiany starych "kopciuchów" samorząd wyda w tym roku ponad 2 mln zł.
Przegłosowane większością głosów radnych, zwiększenia puli w budżecie na wymianę starych pieców na ekologiczne źródła ciepła o kolejne 820 tys. zł, pozwoli na wyeliminowanie z przestrzeni miejskiej kolejnych 126 starych pieców węglowych. 
 
 
- Dzięki inicjatywie prezydent Beaty Klimek i wsparciu wszystkich 12 radnych Przyjaznego Miasta po raz pierwszy w 5-letniej historii miejskiego programu, w tym roku dotacje otrzymają wszyscy mieszkańcy, zarówno domów jednorodzinnych jak i budynków wielolokalowych, którzy złożyli wnioski poprawne pod względem formalno-merytorycznym. Z budżetu miasta 2020 roku przeznaczymy na to łącznie rekordową pulę 2 220 000 zł – wskazuje radny Mateusz Nycek, rzecznik Klubu Przyjazne Miasto i Powiat.
 
 
W tegorocznej edycji programu dofinansowania do wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła realizowanego przez miasto, wpłynęły 233 wnioski dotyczące wymiany ogrzewania w domach jednorodzinnych. Wszyscy ostrowianie, zamieszkujący domy jednorodzinne, których wnioski spełniały wymogi formalne, otrzymają to dofinansowanie.
 
 
- Czyste powietrze, wolne od smogu, pyłów i śmieci spalanych w tradycyjnych piecach to nasze priorytety. Od początku realizacji naszego programu, aż w 1.134 budynkach i lokalach mieszkalnych wymieniono węglowe źródło ogrzewania na ekologiczne – wskazywała jeszcze przed sesją Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.
 
 
Wtenczas także padła zapowiedź kontynuacji przez samorząd programu w kolejnych latach.
 
 
- Być może w przyszłym roku uwzględnimy jeszcze większą kwotę adresowaną na wymianę źródeł nieekologicznych, a dokładnie pieców tzw. “bezklasowych”. Dzięki temu moglibyśmy umożliwić mieszkańcom skorzystanie ze 100 % dotacji i jednocześnie rozwiązać ten najbardziej drażliwy temat, jakim jest emisja z tychże pieców – wskazuje Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również