iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Radni biorą na tapetę diety sołtysów

2021-05-13 13:05:00
W marcu br. samorządowcy z Sieroszewic pochylili się nad podwyżką zryczałtowanych miesięcznych diet sołtysów z terenu gminy, które przysługują gospodarzom wiosek z tytułu ponoszonych przez nich nakładów własnych wynikających z pełnienia tejże funkcji.

Dotychczas (od stycznia 2012 r.) sołtysi wsi Bibianki, Biernacice, Bilczew, Kania, Namysłaki, Raduchów, Sławin, Westrza, Zamość pobierali dietę w wysokości 450 zł miesięcznie a gospodarze miejscowości Latowice, Masanów, Ołobok, Parczew, Psary, Rososzyca, Sieroszewice, Strzyżew, Wielowieś uposażenie w kwocie 500 zł/m-c.

 

Po marcowych zmianach sołtysi wsi Bibianki, Biernacice, Bilczew, Kania, Namysłaki, Raduchów, Sławin mieli pobierać dietę w wysokości 500 zł co miesiąc, gospodarz wsi Latowice, Masanów, Ołobok, Parczew, Psary, Westrza, Zamość 600 zł a Rososzyca, Sieroszewice, Strzyżew i Wielowieś 650 zł/m-c. Przepisy miały wejść w życie od 1 kwietnia. Jednak wojewoda zakwestionował w pewnej części zapisy uchwały.

 

Dlatego też za kilka dni sieroszewiccy radni, po raz kolejny wezmą uchwałę na tapetę. Tym razem jednak, by nie było za różowo, poza podwyżkami diet, zamierzają wprowadzić regulacje umniejszające sołtysom diety. Te mają być "obcinane" w momencie, kiedy sołtys nie pojawi się na naradzie bądź szkoleniu organizowanym przez wójta gminy. Wówczas każda nieobecność "karana" będzie uszczupleniem diety o pięć "dyszek".

Czy te zmiany znajdą poparcie wśród radnych? Okaże się na sesji, która odbędzie się 18 maja.

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK