iOstrowWlkp.pl reklamy
Edukacja

„Ptaków Śpiew”, sukces ostrowskiej uczennicy

2021-10-13 08:10:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
Magdalena Adamczak, uczennica trzeciej klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim zajęła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Ptaków Śpiew” rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich 2021.

Trzeci stopień konkursu – turniej finałowy, odbył się 1 października w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jest to symboliczna data, początek Europejskich Dni Ptaków, którym w tym roku patronuje raniuszek.

Przybyli na finał, najbardziej wrażliwi na dźwięki, muzykę i piękno otaczającej nas przyrody, uczniowie wielkopolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w liczbie 45 za osiągnięte wysokie wyniki w konkursie zostali udekorowani medalami brązowymi, srebrnymi i złotymi oraz dyplomami przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

II Wojewódzki Konkurs Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew” rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. i odbył się na 3 stopniach rywalizacji: stopień pierwszy zakończył się 31 maja 2021 r.
drugi 25 czerwca 2021 r., a trzeci 1 października 2021 r.

Ścisła czołówka – finałowa 13 przystąpiła do trzech rund, odpowiadając publicznie na zadane pytania przez Jury złożone z ekspertów różnych dziedzin. W pierwszej rundzie uczestnicy musieli rozpoznać - jakie ptaki śpiewają na nagraniu? (należało podać prawidłowe nazwy ptaków w języku polskim), których głosy zaprezentowane były na wylosowanym nagraniu, w rundzie drugiej należało scharakteryzować melodię śpiewu ptaka na wylosowanym nagraniu podając jak najwięcej znanych określeń, natomiast w rundzie trzeciej uczestnik musiał wykazać się znajomością dodatkowych wiadomości na temat ptaka, którego śpiew było słychać na wylosowanym nagraniu.

- Magdalena musiała wykazać się niezwykle szczegółową wiedzą i umiejętnościami w tym trudnym i interdyscyplinarnym konkursie. Intensywne przygotowania uczennicy do konkursu zostały zwieńczone sukcesem, najważniejsze jednak jest to, że zdobyta wiedza i umiejętności pozostaną na całe życie. Magda już kolejny raz udowodniła, że jest osobą szczególnie uzdolnioną, Za swoje sukcesy została uhonorowana Stypendium Starosty Ostrowskiego – mówi Maria Tomalak koordynator konkursu na terenie szkoły.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK