iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Przyznali dotacje na walkę ze smogiem

2019-10-18 08:07:13

Powiat ostrowski po raz pierwszy przyznał dotacje lokalnym organizacjom pozarządowym na społeczne przedsięwzięcia edukacyjne w zakresie walki ze smogiem. To efekt inicjatywy radnego Bartosza Ziółkowskiego, przewodniczącego klubu radnych "Przyjazny Powiat".

- Jest to realizacja ważnego punktu mojego powiatowego programu wyborczego "Stop smog". Szczególnie, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy doświadczamy, że problem smogu we współczesnych czasach dotyczy wszystkich i nie zna granic administracyjnych ani szczebli władzy publicznej, stąd ważne jest działanie również powiatowego samorządu – wskazuje Bartosz Ziółkowski.

Radny wniosek o wprowadzenie powiatowych dotacji dla lokalnych NGO na profilaktyczną edukację antysmogową zgłosił już na początku stycznia, podczas prac nad budżetem powiatu ostrowskiego na 2019 rok. W kolejnych miesiącach tego roku przeprowadzono wymagane prawem procedury, w tym konsultacje społeczne i konkursy ofert.

- Ten nowy i pilotażowy program dotacji to również przykład merytorycznej pracy samorządowej i pozytywnej inicjatywy jedynego opozycyjnego klubu w Radzie Powiatu Ostrowskiego – podkreśla radny Ziółkowski, przewodniczący „Przyjaznego Powiatu”.

 

4 października Zarząd Powiatu Ostrowskiego rozstrzygnął konkurs ofert przeprowadzony w ramach tzw. pożytku publicznego. W pilotażowej edycji dotacje otrzymają trzy lokalne organizacje społeczne: Osiedlowe Stowarzyszenie „Krępianie”, Stowarzyszenie „Szczęśliwa Trzynastka” oraz Stowarzyszenie „Przyjazny Zębców”.

Takie inicjatywy jak „Wspólnie działamy, bo Ziemię kochamy” czy „Walka o czyste powietrze od juniora do seniora” będą realizowane w obecnie rozpoczętym sezonie grzewczym, jeszcze w październiku, listopadzie i grudniu tego roku.

 

 Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl