iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Przymiarki do budowy bloku operacyjnego

Władze powiatu ostrowskiego wraz z przedstawicielami ostrowskiego szpitala w Ostrowie Wlkp. zakończyły pracę nad dokumentacją techniczną związaną z budową bloku operacyjnego w lecznicy. Niebawem zostanie rozpisany przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.

Zarówno samorządowcy, jak i medycy nie ukrywają, że nowoczesny blok operacyjny, to kluczowe ogniwo w ostrowskim szpitalu a jednocześnie jedno z największych przedsięwzięć budowlanych w dziejach lecznicy.

- Budowa bloku operacyjnego była naszym marzeniem od momentu podjęcia decyzji o rozbudowie ostrowskiego szpitala o nowe skrzydło. Już wtedy przewidywaliśmy, że na najwyższej kondygnacji znajdą swoje miejsce nowe sale operacyjne wraz z zapleczem. Teraz projekt ma szansę na realizację. Tym samym cały budynek, od piwnic po najwyższy poziom, zostanie zagospodarowany i to jest dla całej rady powiatu powód do dumy – przyznaje Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Budowa bloku operacyjnego, to największa planowana w 2021 r. inwestycja ostrowskiej lecznicy, w której tylko w minionym roku wykonano prawie 4000 różnych operacji i zabiegów. Na realizację zadania powiat otrzymał z puli środków rządowych 14 mln zł.

- Nasz szpital, mimo, że z nazwy powiatowy, ma status palcówki specjalistycznej, w której wykonuje się wiele zabiegów operacyjnych. Roczne są one liczone w tysiącach sztuk. I właśnie ta skala pokazuje potrzebę zainwestowania w ten obszar. Oznacza to nie tylko poprawę warunków tej konkretnej komórki, ale także szansę rozwoju całej części zabiegowej – wyjaśnia Dariusz Bierła, dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowy blok operacyjny powstanie na powierzchni ok. 1000 m kwadratowych. Projekt przewiduje, że znajdzie się w nim pięć sal operacyjnych wraz z wyposażeniem oraz m.in. salami wyburzeń pacjentów oraz pozostałym niezbędnym zapleczem socjalno-technicznym. Równolegle z budową sal operacyjnych wybudowana zostanie dezynfektoria w pomieszczeniach obok centralnej sterylizatorni.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również