iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Przyjazny Powiat zadowolony...

Zdjęcie: Facebook
Za nami sesja budżetowa Rady Powiatu Ostrowskiego. Podjęto ją jednogłośnie.
Dochody powiatu w 2020 roku mają wynieść 172 mln zł, a wydatki 183 mln zł. Różnicę blisko samorząd zamierza pokryć przychodami z wolnych środków. Wśród zadań planowanych przez powiat w przyszłym roku znalazły się także te związane z ochroną naszego środowiska.
 
- Z zadowoleniem odbieramy uwzględnienie w nowym budżecie powiatu naszych ważnych programowych propozycji. Dotyczy to szczególnie kolejnych dotacji dla lokalnych organizacji społecznych na edukację ekologiczną w ramach pakietu „Stop-Smog” czy realizacji programu "Bezpieczny pieszy" związanego m.in. z budową bezpiecznych, nowoczesnych i doświetlonych przejść dla pieszych na powiatowych drogach - wskazał podczas sesji radny Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Przyjazny Powiat.
 
- Rok 2020 może być bardzo poważnym wyzwaniem dla budżetów samorządów. Jestem głęboko przekonany, że w takim momencie rolą odpowiedzialnej opozycji jest samorządowa konsolidacja, wsparcie i współdziałanie z władzą wykonawczą, a nie szukanie okazji do taniego poklasku i uleganie pokusie wykorzystywania niełatwych realiów budżetowych do politycznych ataków i permanentnej lokalnej kampanii wyborczej - podkreślił B. Ziółkowski.
 
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI