iOstrowWlkp.pl reklamy
Poradnik

Przygotowanie pokoju dziecka - o czym pamiętać?

2022-06-03 10:29:30

Dzieci szybko rosną. Z niemowląt stają się przedszkolakami, po raz pierwszy idą do szkoły i zanim się obejrzysz, są już nastolatkami. O czym pamiętać podczas przygotowywania dziecięcego pokoju, aby posłużył latami?

 


Przede wszystkim warto się zastanowić, czy typowo dziecięce meble w kształcie samochodów czy łóżka księżniczki na pewno są konieczne? Posłużą kilka lat, następnie będzie trzeba je zastąpić.

 

Warto wybierać meble w neutralnych kolorach, takie, które z powodzeniem odnajdą się w pokoju zarówno małego dziecka jak i późniejszego nastolatka. Nie trzeba też szaleć z kolorami ścian. Dziecięce zabawki wprowadzają sporo koloru do wnętrza. Dobrze jest postawić na dodatki takie jak zasłony, poduszki, narzuty na łóżko czy obrazki na ściany – łatwo je później wymienić, a nadają wnętrzu uroku.

 

Na rynku istnieją regulowane łóżka czy krzesła, które w miarę wzrostu dziecka można dopasować do jego wielkości. Nie jest to jednak niezbędne – maluchy z powodzeniem odnajdą się w większym łóżku, które będzie odpowiednie na lata.

 

Dzieci bałaganią podczas zabawy. Warto więc zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju skrzynie i pudełka, do których zostaną wrzucone zabawki – sprzątanie ich nie będzie wymagało wiele wysiłku. Inną możliwością jest ustawienie namiotu, w którym dziecko będzie się bawiło. Wystarczy zasłonić ściany namiotu, by w pokój wyglądał estetycznie.

 

Małe dziecko nie będzie potrzebowało biurka, dobrze jednak wcześniej rozważyć tę kwestię, aby w każdej chwili mogło się pojawić w pokoju. Neutralne meble ułatwią poszukiwanie modelu dopasowanego do reszty. Najlepiej, aby biurko znajdowało się przy oknie. Należy też przy nim zapewnić odpowiednie oświetlenie do nauki.

 

Szczególnie w przypadku mniejszych dzieci dobrze będzie zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed ich dostępem. Meble powinny być przymocowane do ściany, można też zabezpieczyć grzejnik osłoną.

 

 Czytaj również

ADWIT ŚLUSARTSTWO
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
STALBET
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Kostka brukowa Ostrów Wielkopolski