iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Przyczepa z trującą substancją w Szczurach. Zatrzymano dwóch mężczyzn

2020-12-08 12:12:00

Zdjęcie: Facebook
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 26 maja na parkingu przy krajowej 11 w miejscowości Szczury porzucili ponad 100 beczek z chemikaliami. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Ostrowscy policjanci w maju tego roku otrzymali informację, że na parkingu przy krajowej 11 w miejscowości Szczury stoi pozostawiona naczepa. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, jednostka chemiczna straży pożarnej, biegły z zakresu ochrony środowiska, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego Gminy Ostrów Wlkp. Funkcjonariusze ujawnili ponad 100 beczek z chemikaliami.

Niebezpieczne substancje zostały zabezpieczone. Technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny naczepy oraz miejsce jej ujawnienia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy, w wyniku intensywnych czynności operacyjnych ustalili i 30 listopada zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za składowanie i transport oraz porzucenie w niezabezpieczonej naczepie pojemników z niebezpiecznymi odpadami zawierającymi substancje chemiczne o właściwościach szkodliwych i łatwopalnych między innymi takich jak etylobenzen.

Zatrzymani, 28 i 52-latek z województwa dolnośląskiego usłyszeli zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i mienia wielkich rozmiarów. Było to także, jak uznali biegli, realne zagrożenie dla środowiska, dla wody, ziemi i powietrza.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl