iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Przyboczni wierchuszki lansują się za środki publiczne?

2021-01-07 13:01:00

Samorządowy periodyk "Ostrów Informator Miejski", co miesiąc drukowany jest w ilości 30 tys. egzemplarzy i dostarczany do rąk mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Wydawcą miesięcznika jest ostrowska miejska spółka Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. Roczny koszt wydawania tytułu - druk plus kolportaż - w 2019 r. wyniósł 105 tys. zł a w 2020 r. ma się zamknąć sumą około 108 tys. zł.

Wszak czasopismo dla lokalnej społeczności stanowi bogate źródło informacji związane m.in. z  życiem samorządowym tudzież działalnością miejskich spółek, to jednak zdaniem radnego Piotra Lepki stało się także, za publiczne pieniądze, nieskąpym narzędziem promocyjnym dla obozu rządzącego, w szczególności dla radnych miejskich z klubu „Przyjazny Ostrów“, wywodzących się z tego samego „ugrupowania“ co prezydent miasta Beata Klimek.

 

- Jakkolwiek wyjątkową naiwnością byłoby oczekiwanie obiektywizmu w przekazywanych treściach to trudno jest zaakceptować taki stan rzeczy, gdzie regularnie na łamach informatora goszczą niektórzy radni klubu „Przyjazny Ostrów“ (przy totalnej nieobecności radnych opozycyjnych) - stwierdza w interpelacji do władz miasta Ostrowa Wlkp. radny, Piotr Lepka i wylicza, że w 10 tegorocznych wydaniach informatora np. radny Mateusz Nycek "występuje" na 14 zdjęciach.

 

Jednocześnie dopytuje m.in. czy dotychczasowe podejście wydawcy do polityki promocyjno-wizerunkowej względem radnych klubu "Przyjazny Ostrów" poddane zostanie korekcie czy ów promocja nadal będzie kontynuowana? Ponadto, zdaniem Lepki, "opozycyjni" radni nie są gorsi od tych z obozu rządzącego i również chcą mieć swą "ścianę promocji" w  miesięczniku i przypomina, że jeszcze w styczniu 2019 r. padła propozycja, ażeby każdemu z klubów działających w ostrowskiej radzie miejskiej, dać do dyspozycji pół strony w periodyku. Wówczas, w opinii radnego, prezydent Beata Klimek, miała stwierdzić, że taka propozycja może zostać rozważona w przyszłości.

 

- Mając na względzie przywołany stan faktyczny kieruję do pani prezydent apel, aby do Informatora Miejskiego wprowadzić pierwiastek demokracji i począwszy od 2021 roku udostępnić jego łamy także dla radnych, którzy reprezentują w radzie miejskiej komitety opozycyjne - proponuje Piotr Lepka.

 

Co na to druga strona galimatiasu? Twierdzi, że żadna promocja "wybranych radnych Przyjaznego Miasta" nie ma miejsca. - Motywem umieszczania poszczególnych osób w publikowanych materiałach dotyczących ostrowskiego sektora komunalnego jest ich duże zaangażowanie w branżowe projekty komunalne i wynika to wyłącznie z merytorycznej pracy zawodowej. (...) Wydawca nie widzi ani prawnych ani merytorycznych przesłanek do dyskryminowania wskazanych pracowników sektora komunalnego, zaangażowanych zawodowo w ważne przedsięwzięcia branżowe, ze względu na ich inne role publiczne, takie jak działalność samorządowa, przynależność klubowa czy poglądy polityczne - wyjaśnia Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Wszystko wskazuje na to, że nici także z udostępnienia miejsca w informatorze klubom działającym w Radzie Miejskiej.

- Wydawnictwo ma przede wszystkim branżowy charakter związany z funkcjonowaniem sektora komunalnego oraz zawiera najważniejsze informacje z życia miasta rozumianego, jako lokalna wspólnota samorządowa, a wydawca nie przewiduje publikacji treści, dyskusji i polemik politycznych ze strony poszczególnych klubów radnych - zwraca uwagę prezydent Ostrowa.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl