iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Przybliżyli pracę policjanta

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach kształci młodzież w klasach mundurowych o profilu policyjnym i wojskowym.

Na mocy porozumienia ostrowscy policjanci wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa, profilaktyki oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia przestępczością i demoralizacją.

Szkoła z Przygodzic zorganizowała na terenie stanicy harcerskiej „Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim obóz integracyjno-edukacyjny dla uczniów klas profilowanych. Do udziału w nim, w ramach prowadzonej współpracy, zaproszono także policjantów z ostrowskiej komendy.

- Przyszli mundurowi mieli okazję poznać m.in. strukturę organizacyjną jednostki. W trakcie spotkania funkcjonariusze odpowiadali na bieżące pytania, które najczęściej dotyczyły kwestii wymagań i predyspozycji jakie należy posiadać, aby wykonywać zawód policjanta. Mundurowi z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego starali się jak najbardziej przybliżyć specyfikę tej pracy i przekazać doświadczenia zdobyte podczas służby - wskazują ostrowscy policjanci.

 

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI