iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Przy ZST-E powstaje wielofunkcyjny kompleks sportowy

2022-07-21 11:06:35
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim powstaje wielofunkcyjny kompleks sportowy. Otwarcie już za kilka tygodni.


Istniejące do niedawna w obecnym kształcie boiska sportowe przy ZST-E to jedne z najstarszych tego typu obiektów szkolnej infrastruktury sportowej przy powiatowych placówkach. Długi okres użytkowania sprawił, że znajdują się one w złym stanie technicznym i wymagają remontu.

- Uznaliśmy, że jest zarówno potrzeba jak i szansa na zmodernizowanie bazy tej bardzo ważnej na mapie oświatowej szkoły. Remont wnętrz to jedna część projektu. Analizowaliśmy także możliwości w zakresie unowocześnienia już istniejącej bazy sportowej. ZST-E to szkoła typowo męska, prowadząca dodatkowo klasy sportowe, więc baza do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego ma tu szczególne znaczenie – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Wspólnie z projektantami udało się tak zagospodarować teren, by zapewnić bezkolizyjne korzystanie z nich przez większą grupę uczniów.

Z już istniejących zmodernizowane zostaną: boisko do piłki nożnej. Pojawi się na nim nowa nawierzchnia, bramki a dookoła zostanie wymienione mocno zardzewiałe ogrodzenie. Podobnie będzie z boiskiem wielofunkcyjnym, które wymagało renowacji nawierzchni i wymiany siatki ogrodzeniowej.

Zupełnie nowe pojawia się: trzytorowa bieżnia do biegu na 60 m o poliuretanowej nawierzchni. Skocznia z rozbiegiem do skoku w dal, tzw. klatka OCR czyli wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń udoskonalających sprawność fizyczną, technikę pokonywania przeszkód i koordynację ruchową. Popularnością wśród chłopców powinno się cieszyć także Street Workout zestaw przyrządów do ćwiczeń wykonywanych z wykorzystaniem prostych urządzeń typu drążki, poręcze, ławki, liny. Na boiskach zlokalizowany zostanie także tor przeszkód oraz rzutnia do pchnięcia kulą i wykonany z mineralno-żywicznej masy trakt biegowy wokół terenu.

Cały obiekt zostanie oświetlony, odwodniony i ogrodzony.

Budowa boiska to koszt ok. 2,1 mln zł. Zadanie to wpisane jest w projekt kompleksowej modernizacji ZST-E. Całe zadanie to koszt na poziomie ok. 7 mln zł. Powiat Ostrowski otrzymał na nie promesą z funduszy rządowych w ramach Polskiego Ładu w wysokości ok. 5,525 mln. Pozostała część czyli 1,5 mln zł to fundusze z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

Obecnie trwają intensywne prace budowlane, tak by z nowym rokiem szkolnym mógł on już służyć społeczności szkolnej.

 

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU