- W nocy 16 grudnia na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego doszło do rozboju. Dwóch mężczyzn wspólnie i w porozumieniu zaatakowało przechodnia, doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie okradło - podają mundurowi.
- Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy wykorzystali przewagę siłową, stosując przemoc fizyczną wobec pokrzywdzonego. Podczas ataku użyli niebezpiecznego narzędzia. Po obezwładnieniu mężczyzny, sprawcy zabrali mu telefon komórkowy o wartości około 1 800 zł - dodają mundurowi.
Na miejsce zdarzenia wezwano policję, która niezwłocznie podjęła działania. Dzięki czynnościom operacyjnym sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 22 i 25 lat.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas przesłuchań przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.
Sprawa jest prowadzona pod nadzorem prokuratury. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim podzielił argumentację Prokuratury Rejonowej, która wnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy i zdecydował o takim środku wobec 22-latka i 25-latka.



















