iOstrowWlkp.pl reklamy
Z prokuratury

Przewoził narkotyki w... rowerze. Policjanci go przeszukali

Zdjęcie: KPP Kępno
Ostrowska prokuratura prowadzi postępowanie wobec 44-letniego mężczyzny. Postawiono mu m.in. zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków psychotropowych. Przewożenie narkotyków w rowerze, to nie wszystkie jego przewinienia.
W nocy z 18 na 19 września, policjanci zespołu do walki z przestępczością narkotykową namierzyli i zatrzymali 44-latka, którego podejrzewali o to, że zajmuje się rozprowadzaniem amfetaminy na terenie Kępna. Jest on bardzo dobrze znany policjantom, którzy od dłuższego czasu interesowali się jego osobą. Z ustaleń kryminalnych wynikało, iż mężczyzna ukrywana podziałkowaną amfetaminę, najprawdopodobniej w specjalnie przygotowanych schowkach w swoim rowerze.
 
 
- W trakcie zatrzymania był bardzo pewny siebie - od razu dobrowolnie poddał się przeszukaniu zapewniając, iż nie posiada żadnych narkotyków. Był natomiast całkowicie zaskoczony, gdy policjanci przystąpili do przeszukania jego roweru. Już na ulicy po odkręceniu siodełka okazało się, że w rurce ukryte zostały woreczki z amfetaminą. Rower zabezpieczono, a następnie poddano go szczegółowemu przeszukaniu z rozkręceniem jego elementów. W kolejnych miejscach policjanci znaleźli ukrytą amfetaminę, która była już przygotowana do dalszej odsprzedaży - informują kępińscy stróże prawa.
 
Policjanci odnaleźli również specjalne przedmioty, którymi diler wyjmował z roweru narkotyki. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, kryminalni w podobnych miejscach znaleźli kolejną znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczono u niego ponad 130 gramów narkotyków, które były podzielone na mniejsze działki i popakowana w woreczki strunowe. Przy zatrzymanym zabezpieczono również pieniądze, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie, iż pochodzą ze sprzedaży narkotyków.
 
Z uwagi na fakt, iż wobec 44-latka Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie, w który postawiono mu m.in. zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków psychotropowych – został on przekazany do dyspozycji tejże prokuratury. Finalnie został tymczasowo aresztowany.
Źródło: KPP Kępno
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI