- Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Policjanci cały czas apelują do kierowców, aby ci ograniczyli prędkość, gdyż prowadzenie samochodu z nadmierną prędkością jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, w których giną ludzie. 5 grudnia na terenie powiatu ostrowskiego funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h - wskazują mundurowi.
Niechlubny rekordzistą okazał się 40-letni kierujący pojazdem marki Toyota, który poruszał się z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W związku z tym kierujący stracił swoje prawo jazdy i otrzymał mandat karny wysokości 2 000 złotych i 14 punktów karnych.
- Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z rozpędzonym pojazdem. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych! - apelują policjanci.


















