iOstrowWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Przekazali 60 tys. zł szpitalowi w Wolicy. Zakupiony sprzęt pomoże pacjentom po chorobie Covid-19

Miasto przekaże 60 tys. złotych szpitalowi Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy na wyposażenie oddziału rehabilitacji pulmonologicznej. Dzięki tym środkom zakupiony zostanie nowy sprzęt, który będzie służyć przede wszystkim pacjentom po chorobie Covid-19.

- Szpital w Wolicy to bardzo ważny punkt na mapie ośrodków zdrowia w naszym regionie. Ostrowianie niejednokrotnie korzystają leczenia i rehabilitacji w tym miejscu. Pamiętamy o tym i dokładamy ostrowską cegiełkę wspierając działania tej placówki medycznej razem z innymi samorządami Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Na sierpniowej sesji, zarekomendowałam tę formę pomocy, a radni miejscy jednogłośnie ją poparli - zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Dzięki wsparciu Ostrowa Wielkopolskiego, i innych samorządów Aglomeracji zakupione zostaną urządzenia i wyposażony nowopowstały oddział rehabilitacji pulmonologicznej w ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Oddział ten ma służyć również osobom z powikłaniami wywołanymi przez zakażenie SARS-CoV-2.

 

Szpital w Wolicy otrzymał 6 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na wybudowanie nowych pawilonów, gdzie będzie prowadzona rehabilitacja pacjentów po chorobie Covid-19. Środki te nie pokrywają niestety wyposażenia oddziału. Stąd dedykowane wsparcie Ostrowa Wielkopolskiego i samorządów AKO.

 

Tylko w 2021 roku, Miasto Ostrów Wielkopolski przekazało już, łącznie z wczorajszym wsparciem, niespełna 400 tys. złotych na ochronę zdrowia. Środki te trafiły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na wyposażenie w sprzęt medyczny oddziałów oraz zakup specjalistycznego łóżka porodowego oraz szpitala w Wolicy na modernizację izby przyjęć, a teraz wyposażenie nowego oddziału.

 

- To nasza inwestycja w zdrowie, w komfort leczenia pacjentów, jak i pracy zespołu medycznego - dodaje prezydent Beata Klimek.


Tagi: ostrów, wolica
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również