iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Przedszkole przy Dobrej ma ruszyć 1 września

2022-02-03 11:02:00

Na ulicy Dobrej w Ostrowie Wielkopolskim trwa budowa przedszkola. Są już mury, ściany, dach, a za moment zamontowane zostaną okna i drzwi. To inwestycja za 13,5 mln złotych, jedno z zadań dofinansowanych z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Budowany obiekt ma być przyjazny dla środowiska naturalnego, pasywny, energooszczędny, który będzie wykorzystywał naturalne źródła energii.


- To duże przedszkole dla kilkuset dzieci, również dzieci z niepełnosprawnościami oraz najmłodszych mieszkańców naszego miasta, dla których przygotowana zostanie część żłobkowa. W tej części miasta brakowało żłobka, więc zmieniamy to! Choć warunki pogodowe nie są najłatwiejsze dla budowlańców - opóźnień brak i oby tak do końca - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Mimo nie najłatwiejszych warunków pogodowych, niestabilnego rynku dostaw - prace idą pełną parą, a opóźnienia są rekompensowane w dni, gdy tylko pogoda na to pozwala.

 

- Skończone są już mury nośne, murowane są ściany działowe, wykonywane są tynki, etapami instalacja elektryczna, trwają przygotowania do wykonywania instalacji sanitarnych i w 50% wykonany jest dach. Najwięcej planów psuje nam pogoda. To mankament zimy, ale jestem przekonany, że nadrobimy straty - wylicza Marcin Rusek, kierownik budowy.

 

Zadanie to realizuje ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Inwestycja ta realizowana jest w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego przy współudziale funduszy z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

 

-  Bardzo wnikliwie przyglądamy się naszym inwestycjom, bo i czas jest ograniczony. Pierwszy dzwonek przy ulicy Dobrej zadzwoni 1 września. By było to możliwe do czerwca obiekt musi być już oddany do użytku, byśmy w okresie wakacyjnym mogli go wyposażyć - dodaje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Na parterze budynku przy ulicy Dobrej powstaną pomieszczenia dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz sale dla maluchów ze żłobka. Natomiast na piętrze ulokowane zostaną sale dla przedszkolaków. Cały obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W nowoczesnym budynku znajdzie się 14 oddziałów.

 

Do przedszkola przy ulicy Dobrej przeniesione zostaną oddziały Przedszkola nr 12 przy ul. Andersa oraz Przedszkola nr 13 ze Szkoły Podstawowej nr 7 przy Bema.

 

- To bardzo potrzebna inwestycja w tej części miasta. W okolicy mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi. Przedszkole w pobliżu zdecydowanie ułatwi im organizację dnia, ale i będzie kolejnym argumentem, że w Ostrowie mieszka się dobrze - zaznacza radna miejska Elżbieta Grochowska.
Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK