iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Przedszkolaki tworzyły ekologiczne owady

Z okazji Światowego Dnia Pszczół ostrowskie maluchy z 18 placówek przedszkolnych, stworzyło 31 przestrzennych prac.

Owady w ramach konkursu "Ekologiczne owady", wykonane zostały z odpadów recyklingowych i surowców wtórnych. Później były oceniane przez komisję konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników konkursu nastąpi w piątek, 10 września, w Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wlkp. 

 

- Jestem pod ogromnym wrażeniem prac konkursowych - przedszkolaki zbudowały przepiękne biedronki, motyle, pszczoły, a nawet ule. Każda z nich jest wyjątkowa. Jednak co istotne, wszystkie projekty powstały z odpadów recyklingowych i surowców wtórnych. Ekologia i edukacja ekologiczna od najmłodszych lat jest bardzo ważna. Chcemy uczyć dzieci, także przez zabawę i konkursy, jak istotna dla przyszłości naszej planety jest ekologia - przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Dzieci, wraz z zaproszeniem do udziału w konkursie, otrzymały hoteliki dla owadów oraz książeczki “Gaja w opałach”, dzięki którym mogą obserwować żerujące w domkach owady, a dzieci bajce o Gai, bliżej poznać zachowania pszczół. 

 

(alf)

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI