iOstrowWlkp.pl reklamy
Nowe Skalmierzyce

Przecięli wstęgę w szatni na medal

80 tys. zł pochłonęła modernizacja budynku mieszczącego się na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Szatnia na medal“ ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, obiekt zyskał nowe pomieszczenia dla sportowców.

- Jestem wdzięczny za dofinansowanie tego projektu kwotą blisko 40 tys. zł. To nie jest nasze ostatnie słowo w kontekście rozbudowy gminnej infrastruktury sportowej, ponieważ potrzeby z uwagi na ilość trenujących tu osób są ogromne - kolejnym krokiem będzie dalsza poprawa warunków szatniowych w budynku pawilonu, który pochodzi z lat 60. XX wieku – zapowiedział burmistrz Nowych Skalmierzyc, Jerzy Łukasz Walczak.

 

Zadanie związane z modernizacją pawilonu polegała na przekształceniu części powierzchni toalet damskiej oraz męskiej w szatnie wraz z prysznicami i sanitariatami. Dodatkowo pomieszczenie wyposażono w ławki. Natomiast w obiekcie nadal funkcjonują przyległe do szatni pomieszczenia z większą ilością umywalek oraz toalet, które będą wykorzystywane podczas organizacji imprez plenerowych.

 

Zaś w uroczystym przecięciu wstęgi przed oddanym do użytku obiektem wzięli udział m.in. Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz radni sejmiku wojewódzkiego Marzena Wodzińska i Andrzej Pichet, zastępca burmistrza Nowych Skalmierzyc Agnieszka Sipka, skarbnik Bolesław Borkowski oraz dwaj prezesi miejscowych klubów sportowych Bernard Spasowski (KS Pogoń) oraz Maciej Jędraszek (UKS Akademia Piłkarska).Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również