iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Przebudują ulice Środkową na osiedlu Pruślin

2022-02-21 09:02:00

Do Miasta Ostrowa Wielkopolskiego trafi ponad 2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie otrzymał wniosek na przebudowę wraz z rozbudową ulicy Środkowej na osiedlu Pruślin. To połowa wartości całej inwestycji. Prace obejmą ponad kilometrowy odcinek, od ulicy Grabowskiej do ulicy Wylotowej.


Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 4,7 mln złotych. Otrzymane dofinansowanie to 50% całego zadania. Dziś ulica Środkowa jest w części drogą gruntową, w części ma nawierzchnię asfaltową. Obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym. Nie ma krawężników, chodnika i zjazdów na posesję.

- Niezmiernie cieszymy się z otrzymanego rządowego wsparcia. Dofinansowanie w bardzo wymierny sposób ułatwi nam realizację tego zadania inwestycyjnego. Prace obejmą ponad kilometrowy odcinek. Chcemy rozpocząć przebudowę drogi  jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Mamy już gotową dokumentację i w pierwszym kwartale roku 2023 zamierzamy oddać ulice Środkową mieszkańcom do użytku – podkreśla Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na ponad kilometrowym odcinku drogi powstaną chodniki oraz wjazdy do posesji wykonane z kostki brukowej. Dodatkowo na części drogi, od strony ulicy Wylotowej, powstanie ścieżka rowerowa. Droga będzie mieć 5,5 metra szerokości. Na całej długości będzie nawierzchnia asfaltowa. Po obu stronach będą krawężniki. W ramach prac wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.
Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK