iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Przebudują skrzyżowanie

Zdjęcie: Nowe Skalmierzyce
Burmistrz Nowych Skalmierzyc zapowiada obfity rok pod względem inwestycji drogowych w gminie.

- Ten rok, podobnie jak ubiegłe, również będzie obfitował w zadania drogowe, o których będę informował na bieżąco. Tymczasem podzielę się radością z ostatniej inwestycji - przebudowy skrzyżowania ul. Ostrowskiej i Powstańców Wielkopolskich w Skalmierzycach – mówi Jerzy Łukasz Walczak.

Zakres rzeczowy powyższego zadania obejmie remont jezdni bitumicznej, wykonanie chodnika z kostki betonowej, wykonanie przejść dla pieszych z wyspą dzielącą, budowę sygnalizacji świetlnej wraz z doświetleniem przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. - Ze względów technicznych – były takie przymiarki na prośbę mieszkańców – nie uda się wybudować w tym miejscu ronda. Wspomniana sygnalizacja wraz z doświetleniem przejść zapewni jednak pieszym dostateczne bezpieczeństwo - informuje magistrat.

 

Inwestycja oszacowana na 705 320,98 zł zostanie opłacona z kilku źródeł. Powiat ostrowski pozyskał na nią dofinansowanie w wysokości 401 889,77 zł.  Udział Nowych Skalmierzyc to 220 tys. zł, pozostałe środki finansowe pochodzą z powiatu.

Termin realizacji określono do sierpnia 2022 roku.

Źródło: noweskalmierzyce.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI